На Закарпатті преміями відзначено кращих митців краю

Print Friendly, PDF & Email

У Закарпатському обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая відбулося щорічне нагородження переможців мистецьких премій. Окрім митців, викладачів, працівників культури, вітали переможців і заступник голови Закарпатської облради Денис Ман та заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарюк. 

Обласні премії у галузі культури і мистецтв вручаються з 1995 року. Це, зокрема: премія імені Федора Потушняка у галузі літератури, премія імені Дезидерія Задора у галузі музичного та виконавчого мистецтва, премія імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва та премія імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв у галузі театрального мистецтва. А відносно нещодавно у 2018 році в області засновано ще одну мистецьку премію імені Клари Балог у галузі хореографічного мистецтва.

Отож, цьогоріч спільними відзнаками та грошовими преміями Закарпатської обласної ради та облдержадміністрації, за рішенням фахового конкурсного журі, було нагороджено близько 30 переможців, серед яких, як відомі письменники, художники, музиканти, актори, скульптори, так і чимало нових мистецьких облич, які кують майбутнє культури Закарпаття.

У своєму виступі, звертаючись до діячів культури і мистецтв області Денис Ман зауважив: «У цей складний час опинитися в товаристві митців, та ще й вітати їх обласними преміями, надзвичайно приємно. Знаю, що 2020-й рік, що виявився непростим в усіх відношеннях, зачепив і фахівців культурної галузі.

Однак, як показує високий рівень відібраних конкурсом лауреатів та їх робіт, рік таки був плідним на Ваші мистецькі здобутки. Обласна рада підтримує, і надалі буде підтримувати культуру та людей, які з покоління в покоління передають традиції, несуть цінності та духовність нашим нащадкам, зберігають для майбутніх поколінь видатні твори та світові імена закарпатських митців».

Пресслужба Закарпатської обласної ради