На Закарпатті презентували результати дослідження здоров’я краян

Print Friendly, PDF & Email

Заступник голови Закарпатської обласної ради Денис Ман та депутат облради Ольга Олексик та начальник Департаменту охорони здоров’я ОДА Анатолій Пшеничний взяли участь у презентації результатів дослідження здоров’я закарпатців від  Закарпатського обласного центру громадського здоров’я. 

Центр зібрав великий масив даних з офіційних установ та міжнародних благодійних фондів для кожної області. В результаті було розроблено «калькулятор життя» та барометр здоров’я. Завдяки цим показникам можна побачити, як зміна способу життя може вплинути на його якість і тривалість та проаналізувати ті пункти оцінки здоров’я, за якими Закарпаття виходить за межі всеукраїнської статистики.

У свою чергу, Ольга Олексик ознайомила присутніх із тими ризиками та проблемами здоров’я закарпатців, які є типовими для нашого краю: рання вагітність, низька статева освіта, йододефіцит тощо.

Відтак директор Центру Вікторія Білак-Лук’янчук презентувала саме дослідження, зупиняючись на показниках, які потребують найбільшої уваги влади й населення.

«Результати даного дослідження мають стати добрим підґрунтям для майбутньої комплексної програми “Здоров’я закарпатців”. Із презентованого сьогодні нам, як обласним депутатам, має стати зрозуміло, що поряд із визначенням серед пріоритетів фінансування за кошти обласного бюджету точно мають бути захворювання дихальних шляхів, проблеми серцево-судинної системи, однак важливо акцентувати увагу також на профілактиці та популяризації здорового способу життя закарпатців

Ми також побачили проблеми із такими хворобами, як туберкульоз та СНІД, лікування яких також мусить бути в полі посиленої уваги влади», — підсумував презентацію Денис Ман.

Регіональний профіль громадського здоров‘я можна завантажити за посиланням.

Пресслужба Закарпатської обласної ради