На Закарпатті створять координаційний центр для порятунку та допомоги любителям гірського туризму (відео)

Print Friendly, PDF & Email

З цього приводу у Закарпатській обласній раді відбувся круглий стіл на тему «Створення та координації волонтерсько-пошукової організації на Закарпатті та залучення її за потреби під час пошуково-рятувальних заходів» під головуванням спікера облради Володимира Чубірка.

«Якби я йшов у подорож горами, то я б обов’язково зареєструвався у рятувальників, але так, на жаль, роблять не всі  подорожуючі. Як наслідок — маємо випадки травмування та загибелі туристів. Особливо — у зимовий період. Останній трагічний випадок із жителем Ужгорода, що загинув, катаючись на снігоході — цьому підтвердження. Тому наша мета — залучити до співпраці з рятувальниками максимальну кількість людей, які мають відповідне спорядження та навички і досвід походів горами, добре знають місцевість і головне — мають бажання допомагати у пошуку туристів», — обумовив під час зустрічі актуальність ініціативи Володимир Чубірко. Він розповів про досвід громадських рятувальників у Чехії.

У підтвердження актуальності спільної координації зусиль у цьому напрямку Олександр Гуляк, начальник гірської пошуково-рятувальної частини обласного управління МНС повідомив, що протягом поточного року здійснено понад 360 виїздів, під час яких було врятовано 350 чоловік. На жаль, 7-ро людей врятувати не вдалося…

Ініціатор ідеї радник голови облради Роман Мегела повідомив, що вже створено спільну групу «SOS-Карпати» із джиперів та мотоциклістів у одному з месенджерів, до якого мають намір долучити активних піших туристів, лісників та рятувальників. Надалі планується провести спільні навчання з порятунку туристів та подорожуючих горами.

Член громадської організації «Армада Карпат» Володимир Білонка наголосив, що така ідея повинна також об’єднати громадські організації, дотичні до туризму та висловив ініціативу чіткого маркування маршрутів.

Представники громадських організацій та рятувальники, котрі брали участь у зустрічі, розповіли, що найбільше випадків загублення туристів спостерігається у районах Драгобрату, Пилипця та гори Гимба.

Пресслужба Закарпатської облради