17 вересня 2019

вівторок, 10 вересня 2019, 11:00

20 вересня 2019 року на базі готелю Гелікон, що в с. Яноші Берегівського району, відбудеться міжнародна конференція «Позитивний вплив створення та діяльності європейських територіальних об’єднань на економічний розвиток Європейського Союзу та його зовнішніх кордонів».

Організатор: Європейське об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА (ЄОТС ТИСА) у співпраці з юридичним факультетом ДВНЗ «УжНУ», Інститутом економіко-правових досліджень НАН України та Центральноєвропейською службою по допомозі в транскордонних ініціативах «Central European Service for Cross-Border Initiatives» (CESCI, Угорщина).
Захід проводиться за фінансової підтримки угорського Фонду «Pallas Athene Domus Educationis (PADEA).

Мета проекту: обговорення та аналіз актуальних економічних, фінансових, правових питань, пов’язаних з діяльністю європейських територіальних об’єднань; створення розгалуженої дослідницької мережі з метою залучення експертів CESCI, УжНУ та НАН України для передачі досвіду діяльності ЄОТС в Україні відповідно до прийнятого Верховною Радою України 4 вересня 2018 року Закону України «Про транскордонне співробітництво», зокрема щодо діяльності європейських територіальних об’єднань в Україні; вивчення можливостей запровадження успішних європейських та угорських практик; використання ресурсів ЄС та їх вплив на економічний розвиток через діяльність ЄОТС; стимулювання створення європейських територіальних об’єднань на зовнішніх кордонах ЄС та у контексті відповідних досліджень.

У ході реалізації проекту проведено наукове дослідження із залученням українських й угорських юристів, економічних експертів для забезпечення на відповідному професійному рівні транспозиції законодавчих актів ЄС та Угорщини щодо європейських територіальних об’єднань у законодавство України.

Матеріали опубліковано у науковому збірнику, який містить відповідні закони ЄС та Угорщини, конкретні пропозиції для профільних міністерств України стосовно реєстрації та діяльності ЄОТС; успішні міжнародні практики, тим самим популяризуючи діяльність у прикордонних регіонах України ЄОТС.

Науковий збірник буде презентовано під час міжнародної конференції, для участі у якій запрошені представники Ради Європи, Комітету регіонів ЄС, Міністерств закордонних справ України та Угорщини, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, дипломатичних та консульських установ України та Угорщини, представники обласних рад Закарпатської та Саболч-Сатмар-Березької областей, Закарпатської обласної державної адміністрації, науково-освітніх закладів, вишів, громадських організацій України та Угорщини, представники ЗМІ.

Поч.: о 10.00 год.

Виконавчий апарат облради