25 вересня 2021

На Закарпатті відбулося друге засідання Госпітальної ради

П’ятниця, 28 лютого 2020, 17:51

Сьогодні, 28 лютого, у сесійній залі обласної ради відбулося друге засідання Госпітальної ради при облдержадміністрації, яке провів в.о.голови ОДА Олексій Гетманенко.

Участь у засіданні взяли депутати облради: заступник голови профільної комісії облради з питань охорони здоров’я Василь Скрип, член комісії – Іван Курах, Денис Ман, директорка департаменту охорони здоров’я ОДА Єлизавета Біров, керівники комунальних некомерційних підприємств, що надають спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу, голови районних рад та міські голови, фахівці та представники громадськості.

Йшлося про результати напрацювання робочих груп експертів  департаменту охорони здоров’я з питань формування  першочергових заходів, спрямованих на розвиток, реформування  спеціалізованої медичної допомоги та госпітального етапу екстреної меддопомоги. Детально про це розповіла директорка департаменту охорони здоров’я ОДА Єлизавета Біров, яка представила «Мастер-план першочергових заходів у період реформи госпітального сектору та контрактування із НСЗУ».

Як відмітив О.Гетманенко, що проведені в області заходи з протидії поширенню короновірусу, позитивно оцінені на найвищому державному рівні

У своїй доповіді директорка департаменту наголосила, що із 1 квітня медичні заклади розпочинають роботу за Програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. «Станом на 1 січня 2020 року усі 52 заклади, що надають спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу у краї перетворилися у комунальні некомерційні підприємства. Очікується, що договори із НСЗУ укладуть 44 заклади охорони здоров’я. Із них: всі стовідсотково автоматизовані, зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я та підключені до медичної інформаційної системи», – повідомила Є.Біров та представила детальну мапу маршрутизації екстреної госпіталізації пацієнтів із усіх куточків області.

Йшлося про те, що багато закладів охорони здоров’я перебувають у зоні ризику щодо отримання у 2020 році коштів за надані медичні послуги за програмою медичних гарантій від НСЗУ. Фахівці вважають, що запропоновані орієнтовні суми договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій у 2020 році не забезпечуватимуть у повному обсязі обраховані потреби закладів фінансування до кінця 2020 року. Додаткова потреба у коштах для обласних, районних та міських закладів охорони здоров’я, які укладуть договори та будуть отримувати плату від НСЗУ, становить до кінця 2020 року – 344,4 млн грн.

Нині власниками закладів охорони здоров’я міст, районів та ОТГ області прийняті відповідні місцеві програми щодо ефективного впровадження медреформи у краї. Зокрема, рішенням позачергової сесії облради, яка відбулася 11 лютого 2020 р, Закарпатською облрадою прийнято «Програму розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Закарпатської обласної ради на 2020-2021 роки».

За результатами засідання прийнято пропозиції, які сформульовані фахівцями галузі, зокрема стосовно фінансування закладів охорони здоров’я, які мають середні та високі ризики з укладання договорів із НСЗУ; фінансування на лікування орфанних захворювань, діабету та витрат на проведення гемодіалізу за кошти державного бюджету тощо.

Відтак присутні підтримали «Мастер-план першочергових заходів у період реформи госпітального сектору та контрактування із НСЗУ», який буде представлено найближчим часом у Міністерстві охорони здоров’я України.

Пресслужба облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору