На Закарпатті відбувся «День відкритих дверей для представників громад» у рамках Програми «U-LEAD з Європою»

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 25 лютого, у Закарпатському регіональному офісі Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» відбулася зустріч у форматі «День відкритих дверей для представників громад».

Участь у зустрічі взяли: заступник голови ОДА Ігор Шинкарюк, керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець, науковці, експерти, керівники ОТГ та ін.

Посадовці виголосили вітальні промови.

Юрій Гузинець найперше переказав щирі вітання від імені голови облради Михайла Рівіса та всього депутатського корпусу облради,  подякував партнерам по Програмі «U-LEAD з Європою» – Європейському Союзу, урядам Німеччини, Польщі, Данії, Естонії, Швеції, а також Міністерству громад та територій України   за  допомогу в реалізації  реформи адмінтерустрою в Закарпатті.

«Програма «U-LEAD з Європою» працювала на теренах області  із 2016 по 2019 роки. Сьогодні йтиметься  про результати реалізації Програми та продовження  її дії», – наголосив Ю.Гузинець та додав, що торік був для Закарпаття успішним в питанні децентралізації. Депутати обласної ради прийняли  історичний  документ — Перспективний план формування територій спроможних громад Закарпатської області на 60 громад. Це було  26 вересня 2019 р. Тоді  це сприймалося краянами як  прорив. Але попереду були нові виклики, оскільки уряд на своєму засіданні затвердив проєкт Перспективного плану Закарпатської області із білими плямами. «І владі краю, депутатам довелося знову відстоювати своє рішення.  А тим часом  уже у грудні 2019 року відбулися  перші вибори у 9 – ти новостворених ОТГ – це більше, ніж за всі останні 4 роки. Наразі вже подано до уряду на затвердження остаточний варіант Перспективного плану», – мовив Юрій Іванович, відзначивши, як вклад у цю важливу справу, величезну працю  науковців, експертів, представників влади та громадськості, що спільно напрацювали цілі стоси документів, рекомендацій, протоколів.  Серед них були і представники  Закарпатського офісу Програми «U-LEAD з Європою». Вони  проводили регулярні консультації з місцевими громадами, семінари, закордонні виїзди  для запозичення досвіду, зустрічі із дипломатами та активно допомагали в просуванні теми  вже діючим громадам. Усе з тим, аби допомогти громадам краю розвиватися, ставати кращими, заможнішими, брати на себе відповідальність за стан справ і людей.

«Про це все будуть говорити керівники Закарпатського регіонального офісу Програми. А я хочу побажати вам успішного продовження Програми. Потрібно  доопрацьовувати Перспективні плани,  надавати підтримку громадам на шляху об’єднання, сприяти  професійному розвитку кадрів місцевого самоврядування шляхом впровадження тематичних пакетів підтримки тощо. На цей, 2020 рік  ви означили перспективу коротко, але об´ємно.  І вона звучить так:   «20 завдань на 20 рік: твій вибір – твій успіх!» Тож бажаю всім закарпатцям  вдалого вибору і великих, незаперечних  успіхів на обраному шляху, зберігаючи  свою позитивну динаміку, щоб твердою ходою наближатися до мрії : “Жити по-європейськи”!», – підсумував Ю.Гузинець.

Заступник директора Програми «U-LEAD з Європою» Андрей Хорват  також виголосив вітальну промову, відзначив ефективну роботу Закарпатського  регіонального офісу,  вручив  його керівнику Миколі Сюсько Європейську хартію місцевого самоврядування, яку назвав Біблією для самоврядців та   головним законодавчим джерелом для побудови цивілізованого, європейського життя у громадах.

Микола Сюсько представив  Закарпатський регіональний офіс та команди, а голови ОТГ розповіли про свої здобутки.

Пресслужба облради