16 жовтня 2021

На Закарпатті відзначають День захисників і захисниць України

Середа, 13 жовтня 2021, 19:17

Сьогодні, 13 жовтня, у військовому містечку військової частини А1556 міста Мукачева відбулися урочистості з нагоди Дня захисників і захисниць України.

Привітати військовослужбовців також завітали: народні депутати України: Микола Тищенко та Михайло Лаба, духовенство, керівники міста, району та військової частини.

Із вітальним словом до присутніх звернувся Олексій Петров, який зазначив, що «із самого початку збройного конфлікту на Сході України, захищати мирне майбутнє України подалися найкращі сини і доньки нашого краю!

У першій хвилі добровольців – закарпатці, із румунським, угорським, словацьким, польським корінням! Які своїм прикладом продемонстрували, що Україна для усіх єдина!». До привітань долучилися народні депутати, керівники військової частини, побратими та ін. Насамкінець, вручили воїнам сучасний зразок стрілецької зброї, а заслужена артистка України Наталія Валевська подарувала сольний концерт.

«Беручи участь у бойових діях у зоні АТО, у моєму серці сформований багатогранний образ Українського воїна…

Він – ПАТРІОТ сильної волі, міцного характеру, впевнений у собі та із непереборним бажанням захищати рідну Неньку.

Це і ЛІКАР, який у польових умовах надає поміч пораненим.

Це і ВОЛОНТЕР, який першим підклав своє плече для підтримки армії.

Це МАТИ, ДРУЖИНА, СЕСТРА, КОХАНА, яка у щоденних молитовних звертаннях просить Божу Матір про заступництво та оберіг від ворога.

Надто висока ціна мирного життя українців. На жаль, на сьогодні маємо близько сотні загиблих закарпатців із початку військового конфлікту на Сході. Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю героїв сьогодення та висловлюємо вдячність усім матерям, які виховали справжніх патріотів своєї Батьківщини», — звернувся до воїнів Олексій Петров.

Голова облради також зауважив, що Закарпатська обласна рада робить усе можливе, щоб спрямувати допомогу військовослужбовцям нашого краю. Зокрема, депутатським корпусом прийнята Програма надання шефської допомоги військовим частинам, які розташовані на території області на 2021-2025 роки. Пріоритетними завданнями програми визначено: розв’язання соціально-побутових проблем, задоволення культурних і духовних потреб військово-службовців, допомога у забезпеченні продовольством, паливно-мастильними матеріалами, матеріально-технічними засобами, налагодження ефективного цивільно-військового співробітництва тощо. (загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми – понад 23 млн грн).

Відтак в Ужгороді у закарпатській обласній філармонії голова облради за сумлінне виконання службових обов’язків та заслуги перед батьківщиною вручив офіцерам, солдатам та правоохоронцям відзнаки обласної ради.

Пресслужба Закарпатської обласної ради