- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

На Закарпатті відзначили 102-річного поета, педагога та громадського діяча Петра продана

Керуюча справами Закарпатської обласної ради Мирослава Ливч за дорученням голови ради Олексія Петрова вручила спільну відзнаку Закарпатської обласної ради та Закарпатської ОДА — нагрудним знаком «За розвиток Закарпаття» за вагомий особистий внесок у розвиток культури області, значні трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди 102 річниці з дня народження відомому поету і прозаїку, заслуженому працівнику культури України, громадському діячу Петру Продану. 

Петро Степанович народився у селі Горбки на Виноградівщині у 1919 році у багатодітній сім’ї залізничників. У 1940 закінчив Хустську гімназію і вступив на філософський факультет Будапештського університету. Не завершивши цього вишу, повну вищу освіту здобув на філологічному факультеті Ужгородського університету (1959). Зі свого багатого ужитку 37 років віддав педагогічній діяльності у Хусті, Синевирській Поляні та Вучковому, де  працював директором восьмирічної школи. Отримав звання відмінника освіти.

Перші твори Петро Продан у місцевій пресі почав публікувати ще у 1934 році. На початку 40-х р. його вірші передруковував «Студеческий журнал», що виходив у Братіславі.

Після визволення краю Червоною армією восени 1944 року разом з братом Іваном обраний делегатом Першого з’їзду Народних комітетів Закарпатської України. Петро Продан за свою самовіддану працю на благо рідного народу нагороджений орденом “За заслуги” III ступеня.