15 жовтня 2019

На Закарпатті відзначили 20 років Незалежності Словаччини

п`ятниця, 25 січня 2013, 10:25

У четвер в Ужгороді відбулися урочисті заходи з нагоди 20-ї річниці Незалежності Словацької Республіки. В Хресто-Воздвиженському кафедральному  соборі відбувся святковий концерт. Опісля в Ужгородському замку Надзвичайний та Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Павол Гамжік та Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова провели урочистий прийом.

Словацька Республіка стала самостійною державою першого січня 1993 року.  В травні  2004 року країна ввійшла до Європейської унії. Єдину ділянку спільного кордону наші країни мають саме в нашому краї. Закарпаття найбільш активно, серед інших регіонів країни співпрацює з Словаччиною. Так, Закарпатська область має партнерські відносини з Кошицьким та Прешовським самоврядними краями, в нашій області працює чимало підприємств з словацькими інвестиціями.

Участь в урочистому прийомі взяли заступник голови обласної ради Андрій Сербайло, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Михайло Попович, який за дорученням голови Закарпатської обласної ради Івана Балоги та від імені депутатського корпусу привітав словацьких друзів зі святом.  Він вручив дипломатам вітальний адрес голови облради. «Україна, і Закарпаття зокрема, мають не тільки спільний кордон з Словаччиною, а й  чимало точок докладання спільних зусиль з вашою прекрасною країною. Ми з вами  – безпосередні  учасники  процесу активізації  участі  органів  місцевого самоврядування  в питаннях розвитку  регіональних   інтеграційних і транскордонних ініціатив, які додають ваги нашому добросусідству. У цій справі активну участь беруть Закарпатські крайові депутати та депутати Кошицького і Пряшівського самоврядних країв тощо. Впевнені, що така співпраця й дружба міцнішатиме», – йдеться у вітальній грамоті.

Прес-служба облради