15 грудня 2019

На Закарпатті відзначили День Гідності та Свободи

четвер, 21 листопада 2019, 16:12

Сьогодні, 21 листопада, у атріумі будівлі Закарпатської обласної ради відбулися урочистості з нагоди відзначення  Дня Гідності та Свободи, де оформлена тематична фотовиставка і виставка речей учасників Революції Гідності.

Участь у заході взяли: перший заступник голови облради Йосип Борто, заступник голови ОДА Ольга Травіна, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, депутати, представники громадськості, митці. Серед запрошених – учасники подій Революції Гідності.

Розпочалось дійство із поетичної композиції у виконанні  студентів  Ужгородського коледжу культури і мистецтв та вшанування хвилиною мовчання загиблих Героїв. У ході урочистостей лунала народна пісня «Пливе кача по Тисині» та Державний Гімн України.

Посадовці виголосили промови.

Йосип Борто зазначив, що сьогоднішній день – День Гідності і Свободи – це вшанування тих подій в історії сучасної України, які змінили життя багатьох українців, їх бачення світу, своєї держави і себе.

Саме 21 листопада розпочалися події, що продемонстрували всьому світу справжніх українців – гідних, сильних духом, волелюбних та небайдужих. Такими наші співвітчизники постали перед всім світом під час двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

«Свободу народи і нації ніколи не отримували у подарунок, у всі часи за неї потрібно було боротися. Український народ довів, що готовий до боротьби за незалежність і свободу. Сотня активістів Майдану пожертвували найціннішим, що у них було. Вони віддали свої життя за свободу та достойне майбутнє України – кожного з нас. Нині вшануймо тих людей, подвиг яких ми будемо пам’ятати вічно,  вони – Герої нашого часу, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави!» – підсумував Й.Борто.

Потім всі разом оглянули тематичну фотовиставку та виставку експонатів учасників Євромайдану.

Виконавчий апарат облради