17 Апрель 2021

На Закарпатті вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

Среда, 26 Апрель 2017, 13:08

Сегодня, 26 Апрель, на площі Дружби народів в Ужгороді представники обласної та міської влади, депутаты на различных уровнях, руководители общественных организаций «Союз Чорнобиль України», молодь та митці прийшли вшанувати ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, яка сколихнула світ 31 рік тому та покласти квіти до пам’ятника ліквідаторам нашого краю.

Перед церемонією покладання квітів до пам’ятника, у малому залі ОДА відбулася зустріч голови Закарпатської облради Михайла Рівіса з активом громадських чорнобильських організацій. Спочатку всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять ліквідаторів ЧАЕС.

У своїй зворушливій промові до присутніх Михайло Михайлович зазначив, що Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим.

Він став чорною міткою на століття й тисячоліття і незагоєна рана України. Влучно про Чорнобиль сказала Ліна Костенко, — мовив Михайло Рівіс, процитувавши слова відомої поетеси:

Ми атомні заложники прогресу.

Вже в нас нема ні лісу, ні небес.

Так і живем од стресу і до стресу,

Абетку смерті маємо – АЕС.

Далі він наголосив, що кожен з нас замислюється, скільки людських доль понівечено Чорнобильським смерчем, скільки ліквідаторів загубили своє здоров’я, а скільки уже відійшло у вічність.

Сьогодні ми розділяємо біль втрати із вдовами, яким довелося самотужки виховувати дітей, із матерями, які залишилися без синів, з тими, хто втратив близьких і друзів. Ліквідатори для нас справжні герої і ми висловлюємо їм безмежну вдячність за відвагу і мужність у тих екстремальних обставинах, — Он сказал.

У Закарпатті нині проживають понад 4 тисячі краян, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. В рамках своєї компетенції, обласна рада завжди намагається йти назустріч цій категорії населення у вирішенні їх проблем. Так, депутати облради ухвалили зміни до Програми «Турбота» щодо посилення їх соціального захисту.

На завершення Михайло Рівіс побажав всім життєвої енергії, семейный комфорт, счастье, мир, добра й злагоди та чистого безхмарного неба над головою.

Потім разом з головою ОДА Геннадієм Москалем Михайло Рівіс поклав корзину квітів до монументу закарпатським ліквідаторам аварії. Хвилиною мовчання вони вшанували пам’ять людей, які загинули під час ліквідації найбільшої техногенної катастрофи, подвиг яких вписано до літопису людської мужності.

Прес-служба Закарпатської облради


Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх