На Закарпатті з робочим візитом перебуває делегація партнерської Саболч-Сатмар-Берег області

Очолив її голова ЄОТС ТИСА, голова Загальних зборів області Саболч-Сатмар-Берег Оскар Шестак.

Сьогодні, 29 листопада цього року, голова обласної ради Михайло Рівіс прийняв гостей та провів перемовини.

Участь у зустрічі взяли: перший заступник голови облради Йосип Борто, директор і заступник директора ЄОТС ТИСА Андреа Сабоне Цап та Юдіта Євчак, референт з міжнародних питань самоврядування області Саболч-Сатмар-Берег Брігітта Майорне Ласло,  начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків Василь Маковський та ін.

У ході перемовин Михайло Рівіс щиро подякував угорським партнерам за плідну співпрацю, та інформував про те, що 14 листопада почався 3-й конкурс проектних пропозицій програми транскордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна». Програмою передбачається подання проектних пропозицій у наступних тематичних цілях: «Збереження історичної спадщини та місцевої культури», «Захист навколишнього середовища, адаптація до змін клімату», «Покращення доступності регіонів, розвиток сталого та стійкого до клімату транспорту та систем сполучення» та «Спільні виклики в галузі безпеки». Обласна рада подаватиме проектні пропозиції у трьох останніх тематичних цілях за співпраці з повітами Марамуреш та Сату-Маре Румунії, областями Саболч-Сатмар-Берег та Боршод-Абауй-Земплен Угорщини.

Було детально обговорено кожну із проєктних пропозицій. Сторони поділились своїми думками і планами.

На думку М. Рівіса і Й. Борто, Закарпаття гостро потребує впровадження  проекту «Встановлення систем протиградового захисту у регіоні», реалізація якого передбачається у партнерстві з областю Саболч-Сатмар-Берег Угорщини, повітом Сату-Маре Румунії та Кошицьким самоврядним краєм Словаччини. До проекту планується залучити Європейське об’єднання територіального співробітництва ТИСА, Агенцію регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради та Закарпатський гідрометеорологічний центр. Оскільки подібний проект вже реалізовано в Угорщині, то М. Рівіс попросив Шестака Оскара долучитися до цього проекту та допомогти у реалізації чотирьохсторонньої зустрічі між експертами та науковцями із області Саболч-Сатмар-Берег, Закарпаття, Кошицького самоврядного краю та повіту Сату-Маре у першій половині грудня цього року на території області Саболч-Сатмар-Берег з метою обговорення технічних питань та обміну досвідом щодо реалізації цього проекту.

Свою підтримку угорські партнери надали і проекту, присвяченому модернізації зупинок громадського транспорту, який заплановано реалізувати у співпраці з повітом Марамуреш Румунії. У рамках цього передбачається встановлення/модернізація автобусних зупинок біля історичних пам’яток Закарпатської області: музеїв, замків тощо.

Ще одна підтримана сторонами ініціатива: за участі  обласної лікарні м. Мішкольц (область Боршод-Абауй-Земплен), внесена  у партнерстві із Закарпатською обласною лікарнею ім. А. Новака та Хустською районною лікарнею, спрямована на покращення здоров’я учасників антитерористичної операції, які брали участь у бойових діях  на сході України, та обмін досвідом у лікуванні хворих такої категорії співвітчизників.

Шестак Оскар запевнив у співпраці, її поглибленні та зміцненні, бо це вкрай потрібно нашим громадам, нашим народам, дружба між якими стає щирішою.

Михайло Рівіс зі свого боку висловив упевненість у результативності міжнародних зв’язків заради ефективного розвитку територіальних прикордонних регіонів обох країн.

Виконавчий апарат обласної ради