На засіданні Наглядової ради КУ «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради прийнято важливі рішення

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 27 січня, під головуванням депутата облради Мікловша Товта відбулося засідання Наглядової ради Комунальної установи «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради.

Участь у засіданні взяли: голова обласної ради Михайло Рівіс і заступник голови – Петро Грицик, а також керівник КУ «Управління спільною власністю територіальних громад» облради Юлія Малик, депутати,    представники  окремих управлінь ОДА та ін.

Порядок денний склали питання: про правові підстави і стан використання нерухомого майна обласними медичними закладами; про ситуацію із нерухомим майном Солотвинської  обласної алергологічної лікарні, а також  проблемні питання,  пов’язані із використанням окремого нерухомого майна та передачею його в оренду окремих закладів.

Розмова вийшла конструктивною та  ефективною  з усіх питань.

Так, обговорюючи правові підстави і стан використання нерухомого майна обласними медичними закладами, зазначалось, що не всі керівники  медзакладів зголосились передати майно медзакладів в оперативне управління. Зав’язалась жвава дискусія.

Серед іншого Михайло Рівіс, Мирослав Білецький та Олександр Ледида наголосили,  якщо  керівники  обласних медзакладів готові надати краянам якісні медичні послуги та взяти персональну відповідальність за них  у рамках  другого етапу медичної реформи, який  стартує 1 квітня цього року, то нема питань. Мікловш Товт запропонував зібрати керівників усіх обласних медзакладів і  спільно напрацювати узгоджене рішення. У підсумку члени Наглядової ради вирішили закріпити відповідні об´єкти  нерухомого майна на праві оперативного управління без прав балансоутримувача із одночасним укладанням відповідних договорів.

Уважно було обговорено  ситуацію із нерухомим майном Солотвинської обласної алергологічної лікарні. Оскільки в інвентарній карті цієї лікарні є будівля готелю, а по факту вона перебуває у приватній власності, то  Мікловш Товт запропонував  затребувати   всі документи цього медзакладу і розібратися по суті.

Та чи не найбільш жваво розглянули присутні проблемні питання щодо  спорткомплексу «Юність». Юлія Малик інформувала, що  у  рішенні  облради  «Про внесення змін до рішення обласної ради  від  13  грудня  2018  року №1356 «Про балансоутримувача спорткомплексу «Юність», передбачено, що    КУ «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської облради цілісний майновий комплекс (спорткомплекс «Юність) повинна надати, без проведення конкурсу, в оренду строком на 3 роки з орендною платою 1 (одна) гривня на рік – Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України з метою розміщення Закарпатського обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України. Після чого було відправлено на адресу Комітету текст договору у новій редакції. Та Комітет зволікає з підписанням, мовляв, там прописані нові умови.

За словами Петра Грицика, « схоже, столичні посадовці від фізичної культури і спорту вирішили диктувати свої умови обласній раді, яка є господарем спорткомплексу». Його підтримав Мирослав Білецький, зазначивши, що  «депутатам  потрібен конструктив, чесні стосунки – це принципово: або ми працюємо у діловому руслі, або  обласна рада сама опікуватиметься «Юністю».

У ході  розгляду цього питання до учасників засідання Наглядової ради  звернулася президент Закарпатської обласної федерації з художньої гімнастики Валентина Плавайко, яка розповіла про здобутки художньої  гімнастика в краї, де  виховалося декілька  майстрів спорту.  Тож сьогодні вона  прийшла з проханням знайти можливість щодо покращення умов для здійснення навчально-тренувального процесу у спорткомплексі «Юність». На сьогодні юні гімнасти тісняться на 100 кв.м.  Мирослав Білецький, звертаючись до Валентини Плавайко, сказав наступне: «Ви робите благородну справу і ми знайдемо механізм підтримати вас».

У відвертому діалозі Михайло Рівіс нагадав, що  він особисто ініціював капітальний ремонт спортзалу №3 із сучасною добудовою. Є проєкно-кошторисна документація, тільки потрібно пройти експертизу, однак,  коли він звернувся за підтримкою у відповідне Міністерство, то цю ініціативу там не підтримали.

Висловились усі члени Наглядової ради та прийняли рішення: докласти всіх зусиль, аби спорткомплекс «Юність» активно  розвивався, а з ним – юні спортивні обдарування нашого краю.

Виконавчий апарат облради