23 червня 2021

Найбільша пустеля України?

Вівторок, 11 жовтня 2011, 11:39

На території України розміщена справжня пустеля, яка, до того ж, є другою за величиною в Європі, поступаючись лише пустелі Ринь на заході Казахстану. Мова про Олешківські піски, які розкинулися на території кількох районів Херсонської області.

Як не дивно, українська пустеля зобовязана своєму існуванню людині – адже, якби не її діяльність, такого природного обєкту просто не було б. Пустеля зявилася в другій половині ХІХ століття, коли на цю територію почали завозити овець. Один лише барон Фальц-Фейн, творець заповідника Асканія-Нова, мав більше мільйона голів. Вівці випасалися в степу, і поїли всю рослинність, яка до того стримувала поширення пісків.

Вітрова ерозія дозволила піскам збільшитися в розмірах, і наразі їх площа становить понад 160 тис. га. Олешківські піски добре видно з космосу.

Щоб стримати поширення пустелі, в радянські часи було здійснено заходи по залісненню пустелі – в її околицях було висаджено понад 100 тис. га штучних лісів (переважно соснових), масиви яких є одними з найбільших у Європі.

Inspired

 

Обговорення(0)


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору