Намічено програму співпраці з Краєм Височина

Print Friendly, PDF & Email

У  період,  коли  український  народ  переживає складну  економічну, політичну  та  соціальну  кризу, європейські  країни прагнуть допомогти  йому  подолати  ці  труднощі. До цього  активно долучаються  і їх регіони.  У середу до Закарпаття  з  робочим  візитом  прибула делегація  Краю Височина  Чеської Республіки на  чолі з головою крайового  уряду  Зденеком  Кадлецом.

У четвер  делегація  побувала у Рахівському, Тячівському, Хустському, Виноградівському та  Іршавському районах, а у п’ятницю – в  Мукачевы,  Мукачівському районі та  Ужгороді, де  ознайомилася з об’єктами освіти, на яких  пропонується у 2014 році  реалізувати спільні  інвестиційні  проекти.

Крім  того, делегація  побувала  у селі  Вільхівці-Лази, де вручила  інваліду Василю Чонці  дарунок Краю Височина – електромеханічний інвалідний візок, та оглянула можливий проект співпраці – реконструкція адмінбудинку  для  потреб амбулаторії сімейної медицини, бібліотеки та  музею села.

У селі Залужся Мукачівського району гості передали місцевим дошкільнятам іграшки, а  учням Ужгородських шкіл №3 та №20 –  навчальні посібники  для  вивчення чеської мови, обговорили з керівниками цих закладів  можливості подальшої співпраці.

Про напрямки та конкретні проекти співпраці Закарпаття  і Краю Височина  у 2014 році йшла  мова на  зустрічі  керівництва  обласної ради  з делегацією Краю Височина.

Голова  обласної ради Іван  Балога  висловив  вдячність  керівництву, депутатам  Краю Височина за  солідарність з  українським  народом у його  євроінтеграційних прагненнях та боротьбі за  демократичний розвиток нашої держави, за ту щиру  фінансову допомогу, яку  надає  Край Височіна  Закарпаттю для  соціального розвитку  територіальних  громад.

Сторони намітили  програму співпраці, яка  передбачає здійснення спільних інвестиційних  проектів  у соціальній сфері та проведення ряду спільних освітніх та  культурних заходів, обмін студентами та  учнівської молоді, самодіяльними мистецькими  колективами, стажування  спеціалістів,  встановлення нових партнерських зв’язків між громадами міст і сіл наших регіонів. Серед  інвестиційних проектів, які пропонується реалізувати – завершення  будівництва дитсадка у селі  Велика  Копаня Виноградівського та  реконструкції дитсадків  у с. Жорнава Великоберезнянського, с. Ільниця Іршавського, с. Новоселиця Виноградівського районів. Також пропонується здійснити  реконструкцію дитячого садка   на  присілку села Великий  Раковець, заміну  вікон і дверей, ремонт даху дитсадках сіл Доробратово Іршавського, Залужся та Станово Мукачівського, загальноосвітньої школи села Данилово Хустського районів, реконструкцію будівлі відділення обласного еколого-натуралістичного центру у с. Лазещина Рахівського  району та ряд  інших. Передбачається  також розпочати роботу  з спорудження в Ужгороді «Чеського  дому» –  закладу українсько-чеського  співробітництва.

Прес-служба облради