Напередодні 3-ї сесії засідала «освітня» комісія Закарпатської обласної ради

У Закарпатській обласній раді засідала комісія з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики під головуванням Ільдіко Орос та за участі заступника голови комісії Володимира Суботовського, секретаря Зої Темнохудової, члена комісії Марії Сігетій та запрошених.

Насамперед комісія розглянула питання про передачу нерухомого та рухомого майна закладів освіти у Перехресті, Часлівцях, Перечині, Чертежі та інших населених пунктах краю в оперативне управління місцевих громад. Після жвавих дискусій, було вирішено окремі питання цього блоку відправити на довивчення, а інші — делегувати до розгляду Президії обласної ради.

Комісія також позитивно відгукнулася на питання про створення Комунальної установи «Інформаційний освітній центр» і рекомендувала його до розгляду на 3-й сесії обласної ради VIII скликання. Щоправда, було запропоновано, ввести у штат цієї структури юриста, який би надавав освітні консультації як Департаменту освіти ОДА, так і відділам освіти новостворених ОТГ.

Що ж до ініціативи створення комунальної установи «Закарпатський обласний молодіжний центр» Закарпатської обласної ради, комісія запропонувала створити альтернативне йому об’єднання бажаючих лідерів молодіжних організацій на громадських засадах.

Члени комісії також запропонували перед затвердженням нових редакцій, внести зміни у окремі статути комунальних закладів культури Закарпатської обласної ради.

Також «освітня» комісія рекомендувала Президії обласної ради, перед тим, як рекомендувати до затвердження на сесії рішення про призначення виконуючих обов’язків керівників Комунальних закладів «Міжгірський медичний фаховий коледж» та «Берегівський медичний коледж» Закарпатської обласної ради, ознайомитися та поспілкуватися з претендентами на ці посади.

На Завершення було розглянуто ряд листів та звернень, що надійшли до профільної комісії у міжсесійний період.

Пресслужба Закарпатської обласної ради