Напередодні новоріччя керівники області зустрілися із членами Міжконфесійної Духовної Ради Закарпаття

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 30 грудня 2020 року, у колонному залі облдержадміністрації відбулося засідання Міжконфесійної Духовної Ради Закарпаття.

Участь у зустрічі взяли: голова обласної ради Олексій Петров, голова облдержадміністрації Анатолій Полосков, його перший заступник  – Олег Коцюба та ін.

Голова Міжконфесійної Духовної Ради Закарпаття – Єпископ управління Закарпатської реформатської церкви Зан-Фабіан Олександр Олександрович запропонував розпочати зустріч  із спільної молитви.

Відтак керівники області виступили з вітальними промовами.  

У своєму слові Олексій Геннадійович Петров зазначив, що рік, який минає, був непростим: проводилася нова адміністративно-територіальна реформа в країні, область потерпала від руйнівної червневої повені, не обійшла край і глобальна пандемія COVID-19. Проведено вибори у місцеві ради. В представницьку владу поряд із досвідченими обранцями прийшли  нові, молоді, енергійні люди, яким доводиться  у сесійній залі приймати виважені рішення,  враховуючи непрості реалії життя. Були й інші виклики, завдання, котрі  вимагали зусиль, правильних рішень, значних ресурсів. 

Очільник облради також подякував поважним учасникам засідання за збереження міжконфесійної злагоди і взаємоповаги, що надважливо у нашому багатонаціональному краї. Високо оцінив зусилля Владик із забезпечення та дотримання санітарно-епідеміологічних та карантинних вимог, використовуючи трансляції Богослужінь за допомогою сучасних засобів комунікації,  що стало маркером справжньої любові до закарпатців. Відзначив натхненну соціальну працю церков, їх допомогу всім потребуючим не тільки під час релігійних свят, а й щоденно. Окремо подякував за роботу з молоддю, якій священнослужителі прищеплюють високі духовні цінності, за підтримку наших воїнів, за щирі молитви за Україну, за владу та  мир на рідній землі.

 «Водночас повинен сказати, що на таких зустрічах ми повинні більше слухати Вас, дорогі Преосвященні  Владики. Адже у багатьох із Вас за плечима – високі духовні академії, відзнаки, досвід спілкування з людьми, які приходять як зі своїми радощами, так і зі своїми тривогами та проблемами. І тільки спільними зусиллями ми зможемо побудувати краще прийдешнє», – наголосив О.Петров та привітав усіх з новорічно-різдвяними святами, побажав, «нехай  всі Ваші добрі справи й починання  будуть осяяні  Божим  благословенням та  радістю сходження   Вифлеємської   зірки!».

Голова ОДА Анатолій Полосков, вітаючи присутніх, серед іншого нагадав, завдяки Меморандуму про співробітництво між Закарпатською ОДА та керівниками єпархіальних управлінь, релігійних об’єднань області, ми маємо змогу толерантно і злагоджено працювати  з усіма духовними отцями.

Апостольський Адміністратор  Мукачівської греко-католицькою єпархії Владика Ніл подякував Господу та владі за розбудову доріг у гірських територіях, наголосивши, що все ж  «головна дорога – це та, що до веде до серця Людини». Тож серед іншого закликав виконавчу владу та органи місцевого самоврядування  підтримати малі церкви у глибинках, де  усім сьогодні живеться непросто».

Керуючий Мукачівською єпархією Української православної церкви Митрополит Феодор побажав насамперед міцного здоров’я, бо «сьогодні – це найцінніший Божий дар, який треба берегти».

Єпископ-помічник Мукачівської дієцезії римсько-католицької церкви  Микола Лучок наголосив на важливості для розвитку краю проєкту  «Великого будівництва» та закликав владу у його рамках підтримати розбудову спортивної інфраструктури для молоді.

Зан-Фабіан Олександр Олександрович акцентував на благодійній діяльності  церков та клопотав щодо підтримки соцзакладів, якими опікуються релігійні  організації.

На завершення зустрічі, очільник обласної ради Олексій Петров резюмував про необхідність   розвивати  на всіх рівнях культуру сплати податків у громадах, яким передані повноваження у рамках децентралізації, що тільки підсилюватиме їхню фінансову складову. «Це – принцип доброго врядування», – зазначив  Олексій Геннадійович. Цю ініціативу присутні сприйняли, як слушну. Та внесли низку своїх пропозицій і побажань, які буде вивчено та опрацьовано відповідними структурними підрозділами ОДА  та обласної ради.

Пресслужба облради