12 серпня 2020

Народній артистці України Кларі Балог красних 80!

четвер, 17 липня 2008, 17:28

Сьогодні у розквіті творчих та духовних сил зустріла свій гарний ювілей відома українська балетмейстер, засновниця сучасної фольклорної хореографії на Закарпатті, автор постановниця десятків шедеврів сценічного танцювального мистецтва, перша в нашому краї Народна артистка України Клара Федорівна Балог.
    З нагоди пам’ятної і знакової дати в житті блискучої, самобутньої „зірки” народного мистецтва багатонаціонального Закарпаття перші керівники області – голова облдержадміністрації Олег Гаваші та голова обласної ради Михайло Кічковський щиросердечно привітали іменинницю.
    У вітальному адресі, який сьогодні вручив ювілярці заступник голови обласної ради Василь Брензович, зокрема, йдеться:

Вельмишановна Кларо Федорівно!

У день Вашого ювілею, коли по-особливому зримо постають звершені труди і прожиті дні, знову і знову переконуємось у тому, що висока духовність Срібної Землі осяяна золотою зіркою Вашого неповторного таланту.
    Ваші роки – воістину всенародне багатство. Адже Ви не тільки зберегли для майбутнього перлини народної хореографії, але й зуміли мовою танцю розповісти світові про духовну красу і велич людей Закарпаття, щедре розмаїття народної творчості.
    Вам випала щаслива й нелегка, але надзвичайно важлива і почесна місія – продовжувати і розвивати благородні традиції Петра Милославського, Михайла Кречка, Павла Вірського, багатьох інших світочів крайової і вітчизняної культури. З юних літ і до теперішніх днів – Ви достойно виконуєте цю місію.
    Дякуємо Всевишньому, що свій прекрасний ювілей Ви зустріли у колі добрих друзів, колег, однодумців, талановитих вихованців.
    У ці дні в Закарпатті і далеко за його межами шанувальники Вашого таланту, яскравої самобутньої творчості піднімають келихи за Вас – за Ваше здоров’я, за Ваше щастя!
    Прийміть, шановна Кларо Федорівно, з нагоди Вашого ювілею і наші щирі вітання. Кланяємося Вам і віншуємо всього-всього найкращого у житті – доброго настрою, Божої ласки і всіх людських благ!

З роси і води Вам!

Розпорядженням голови обласної ради Михайла Кічковського за вагомий особистий внесок у розвиток багатонаціонального мистецтва Закарпаття, утвердження та збереження духовних набутків і народних традицій Народну артистку України Клару Балог також нагороджено нагрудним знаком „За розвиток регіону” та цінним подарунком – іменним годинником з емблемою Закарпатської обласної ради.

Владислав Бильов