- Закарпатской областной Совет - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Закарпаття офіційно матиме ще одного чеського партнераМораво-Сілезький край

Во вторник, 21 Сентябрь, голова Закарпатської облради Михайло Рівіс провів ознайомчу зустріч з делегацією Мораво-Сілезького краю Чеської Республіки.

Під час двосторонніх перемовин чеську сторону представляли: голова Крайового Уряду Мораво-Сілезького краю Томаш Котиза, перший заступник гетьмана Мораво-Сілезького краю Лукаш Цурило, заступник гетьмана Мораво-Сілезького краю Їржі Навратіл.

З української сторони участь взяли: депутати Закарпатської облради -Василь Федурцьо та Василь Дем’янчук, який є головою Тячівської райдержадміністрації; в. на. директора департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Віктор Мацола; Заместитель керуючого справами виконавчого апарату облради Євгенія Кибза, начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків виконавчого апарату облради Василь Маковський та інші.

Насамперед очільник облради Михайло Рівіс подякував чеським гостям за приїзд та зацікавленість до нашого краю.

Радий вас вітати на Закарпатській землі, у цьому домі, який звели чехи за часів Чехословацької Республіки. У нас з вами спільна історія, яка залишила глибокий слід у культурі, духовность, менталітеті, — сказал Михаил Михайлович. Далі він окреслив головні аспекти співпраці Закарпаття із чотирма чеськими краями, наголосивши на їх індивідуальному підході:

Найдавніша і найрезультативніша співпраця у нас із Височиною, яка активно відбудовує соціальні об’єкти у гірських районах Закарпаття через свій фонд у рамках фінансування 50% на 50% (кошти чеського краю та обласного бюджету Закарпаття). Аналогічні ділові взаємини з Пардубицьким краєм, з яким ми втілюємо та реалізовуємо спільні інвестиційні проекти соціального характеру. Устецький край направив свою співпрацю у розвиток бізнесу, культурних зв’язків. Так, нещодавно за підтримки посла Чехії в Україні ми відкрили Чеський дім в Ужгороді, який займатиметься проведенням різних фестивалів та бізнес-форумів. Краловоградецький край співпрацює у напрямку розвитку туризму, надає посильну допомогу нашій рятувальній службі, налагоджує тісні зв’язки з освітніми закладами, організовує відпочинок дітей, — детально розповів Михайло Рівіс, зауваживши: — Є такий мудрий вислів: «Не май 100 рублів, а май 100 друзів», який став гаслом облради: розширювати міжнародні зв’язки та мати надійних партнерів.

Далі гостям з Чехії представили рекламний ролик про принади та можливості Закарпаття.

Зі свого боку Лукаш Цурило подякував за теплий прийом керівництва області та розповів про довготривалу співпрацю з двома західними регіонами України – Івано-Франківщиною та Закарпаттям.

Ось уже 15 років наш фонд надає фінансову допомогу населеному пункту Колочава, де розташовані колоритні музеї в етнографічному стилі та збережена чеська культура. Нині це місце є однією із привабливіших родзинок Закарпаття для туристів, тож чимало чеських фірм включили відвідання цього села у свої тури. Також діють підписані угоди між містами-побратимами Мораво-Сілезького та Закарпатського країв, — розповів перший заступник гетьмана Мораво-Сілезького краю, Добавление: — Так, з огляду на це маємо на меті розширити наші взаємні зв’язки, уклавши угоду з облрадою про партнерські взаємовідносини для проведення в подальшому різних культурних фестивалів, обміну досвідом у таких сферах, як освіта, медицина та бізнес.

Чеський гість також розповів про майбутні плани, а саме – проведення наступного року фестивалю пива і музики на території Закарпаття, заручившись підтримкою керівництва області. А також поглибити співпрацю між чеськими та закарпатськими освітніми закладами, включая. університетами.

Коли чехи оголосили про свій намір підписати меморандум про співпрацю, голова облради Михайло Рівіс озвучив приблизну дату свого робочого візиту в Чехію та можливість укласти офіційно угоду з Мораво-Сілезькоким краєм. Так, у вересні 2018 року закарпатська делегація відвідає Височину, тож по дорозі є можливість заїхати в м.Острава.

Можу вас запевнити, що депутатський корпус Закарпатської облради радо приймає нових чеських партнерів, тож маємо повну підтримку з їх боку в підписанні партнерських угод. К слову, буде символічно, що у рамках відзначення 100-річчя створення Чехословаччини, відбудеться підписання нової угоди між Закарпаттям та Мораво-Сілезькоким краєм, — резюмував Михайло Рівіс.

Насамкінець конструктивного діалогу очільник облради запросив чеських гостей у вересні відвідати в Ужгороді міжнародний ярмарок Тур’євроцентр-Закарпаття-2018, де різні туроператори представлятимуть рекламну продукцію з можливостями туристичних об’єктів України, Венгрия, Словакия, Чехії та Румунії. Ну і наостанок традиційно було зроблено фото на пам’ять.

Прес-служба Закарпатської облради