23 травня 2019

Неймет Жолт відвідав мистецький центр “Галерея ІЛЬКО»

п`ятниця, 8 листопада 2013, 16:30

У рамках перебування на Закарпатті Державний секретар Міністерства закордонних справ Угорщини Неймет Жолт відвідав Мистецький центр “Галерея ІЛЬКО”, де  взяв  участь у відкритті  виставки творів мистецтва  Віктора Вазарелі – найяскравішого представника оп-арту.

Разом з ним виставку відвідали Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бачкаї, генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Бурянова, надзвичайний і повноважний посол Угорщини в Україні Міхаль Баєр та ін.

Віктор Вазарелі – французький митець, що народився в Угорщині, який досліджував дію цього мистецтва і його застосування в архітектурі і дизайні, що привело до розквіту оп-арту в рекламі й дизайні до такого ступеня і навіть викликало розмову про перетворення його в прикладне мистецтво. Його роботи  високо цінуються на міжнародному рівні.

На честь митця названо астероїд – 5801 Вазарелі.

Сьогодні 150 творів цього художника закарпатським оцінювачам його творчості запропонував із власної колекції Чебеі Тібор за  сприяння Генерального  консульства Угорщини в Ужгороді. Він разом із дружиною  тривалі роки були друзями художника і після його смерті продовжують виконувати його волю – експонувати твори митця  на території Угорщини та за її межами.

Виставка творів Вазарелі уже побувала в різних містах України.

Прес-служба облради