Необхідно прийняти зміни до регіональної програми

Print Friendly, PDF & Email

Аби посилити відповідальність місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування (у т.ч. об’єднаних територіальних громад) за соціальний захист дітей.

Так, на розгляд 16-ої сесії облради VІІ скликання винесено проект рішення «Про внесення  змін до Регіональної  програми забезпечення права дитини на виховання у сімейному оточенні на  2018-2025 роки».

Документ розроблено службою у справах дітей ОДА  та погоджено з  іншими органами.

Як зазначає у пояснювальній записці автор проекту, метою прийняття цього рішення є необхідність внесення змін до діючої Регіональної  програми забезпечення права дитини на виховання у сімейному оточенні  на  2018-2025 роки для оптимізації та ефективності виконання її заходів.

Реалізація заходів, передбачених у рішенні буде проводитися  за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених вищезгадуваною Регіональною програмою,  і не потребуватиме додаткового фінансування.

Реалізація даного проекту рішення дасть можливість посилити відповідальність місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування (у т.ч. об’єднаних територіальних громад) за соціальний захист дітей. А також зменшити кількість дітей, направлених до закладів; збільшити кількість дітей, влаштованих у сім’ї громадян за місцем походження дитини; створити наближені до сімейних,  умови для проживання та виховання дітей, вихованців інтернатних закладів, підвищити фаховий рівень соціальних працівників, працівників служб у справах дітей та інтернатних закладів.

Проект рішення не потребує громадського обговорення.

«Реалізація цього рішення сприятиме забезпеченню функціонування альтернативних форм догляду дітей, відмінних від інтернатних, підтримці поступової деінституалізації послуг по догляду за дітьми та зміцненню адмініструванню соціальної підтримки населення», – підсумовує начальник служби у справах дітей ОДА Світлана Якімеліна.

Прес-служба Закарпатської облради