20 Апрель 2021

< href="http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=ru&u=http://zakarpat-rada.gov.ua/normatyvni-dokumenty/publichna-informatsija/oschyschennya-vlady/normatyvno-pravova-baza/?lang=ru&usg=ALkJrhhOAj0AMPlPjeWxTe5JL1Q4PShumA">Regulačný

Вторник, 17 Февраль 2015

1. Очищення влади (люстрація) — це встановлена Законом України «Про очищення влади» або рішенням суду заборона окремим фізичним особам обіймати певні посади (перебувати на службі) (Следующая — посади) (крім виборних посад) в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

2. Очищення влади (люстрація) здійснюється з метою недопущення до участі в управлінні державними справами осіб, які своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи (та/або сприяли їх здійсненню), спрямовані на узурпацію влади Президентом України Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини, і ґрунтується на принципах:

  • верховенства права та законності;
  • відкритості, прозорості та публічності;
  • презумпції невинуватості;
  • індивідуальної відповідальності;
  • гapaнтування права на захист.

3. Протягом десяти років з дня набрання чинності Законом України «Про очищення влади» посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація), не можуть обіймати особи, зазначені у частинах першій, другій, четвертій та восьмій статті 3 Закон Украины «Про очищення влади», а також особи, які не подали у строк, визначений Законом України «Про очищення влади», заявления, передбачені частиною першою статті 4 Закон Украины «Про очищення влади».

4. Лица, зазначені у частинах третій, п’ятійсьомій статті 3 Закон Украины «Про очищення влади», не можуть обіймати посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація), протягом п’яти років з дня набрання чинності відповідним рішенням суду.

5. Заборона, передбачена частиною третьою або четвертою цієї статті, може застосовуватися до особи лише один раз.

6. Застосування до особи заборони, передбаченої частиною третьою цієї статті, не є підставою для відмови від застосування заборони, передбаченої частиною четвертою цієї статті, за наявності підстав та у порядку, що визначені Законом України «Про очищення влади».

7. Заборона, передбачена частинами третьою та четвертою цієї статті, не застосовується до осіб, зазначених у частинах другійчетвертій статті 3 Закон Украины «Про очищення влади», которые признаны участниками боевых действий во время проведения антитеррористической операции на востоке Украины в установленном законодательством порядке.

8. Решение, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень при виконанні Закону України «Про очищення влади» оскаржуються в судовому порядку.


  1. Закон Украины «Про очищення влади»;
  2. Наказ Міністерства юстиції України від 16 Октябрь 2014 год нет. 1704/5 «Про затвердження положення про Єдиний державний реєстр осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади»;
  3. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №1025-р «Про затвердження плану проведення перевірок відповідно до Закону України «Про очищення влади»»;
  4. Постанова Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №563 «Деякі питання реалізації Закону України «Про очищення влади»»
  5. Наказ Міністерства фінансів України від 03.11.2014 № 1100 «Про затвердження Порядку проведення перевірки достовірності відомостей, это предусмотрено в пункте 2 частини п’ятої статті 5 Закону України «Про очищення влади», та форми висновку про результати такої перевірки» (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 04 Ноябрь 2014 2010. за № 1385/26162)

Адреси органів влади:

Назва органу: Міністерство юстиції України
Поштова адреса: Улица. Городецького, 13, m. Киев, 01001
Адрес электронной почты: lustration@minjust.gov.ua
Контактний номер телефону: (044) 271-15-24


Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх