Нова більшість, реорганізація комунальних закладів та аеропорт: про що говорило керівництво облради з журналістами (відео)

Print Friendly, PDF & Email

День місцевого самоврядування України керівництво обласної ради вирішило провести у компанії журналістів, відкривши завісу роботи облради у рамках годинної прес-конференції в Закарпатському обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая.

Голова облради Володимир Чубірко, перший заступник Андрій Шекета, заступники Василь Дем’янчук, Андріана Сушко та керуюча справами облради Мирослава Ливч відповідали на питання медійників щодо оновлення керівного складу облради, депутатської роботи, кадрових питань апарату, комунальних закладів облради, долі запланованих реформ тощо.

Відповідаючи на питання про новації у підході до роботи на посаді голови, Володимир Чубірко розповів, що вже діє за принципом залучення всіх політичних сил, що представлені в облраді, до роботи обласного законодавчого органу. Більше того — кожна з партій, що сформували обласний парламент, за словами спікера ради, отримала свого представника у якості голови певної комісії. Голова облради також повідомив, що підтримує добрий зв’язок із керівником фракції «Слуга народу» Едгаром Токарем та — робочі стосунки з іншими представниками цієї політсили.

У продовження цієї теми журналісти запитали голову про ніби то його конфлікт, який протягом останніх днів обговорюється у пресі, з депутатом облради від президентської партії Федором Шандором

Володимир Чубірко відповів, що звинувачення в тому, що мовляв, він зняв Федора Шандора з голови комісії з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації — безпідставні.

«Розподіл керівників і членів комісій здійснювали депутати за участю представників усіх фракції, у тому числі і «Слуги народу», до якої входить Федір Шандор». Тому це — колективне рішення депутатів, яке я просто виніс на голосування, без втручання у його формування», — прокоментував інцидент голова облради.

У свою чергу керуюча справами облради Мирослава Ливч повідомила, що перед тим, як приймати рішення щодо заміни Федора Шандора на посаді голови згаданої комісії, депутати, які вносили відповідну пропозицію, запропонували йому очолити іншу комісію з питань агропромислового комплексу та земельного устрою. Депутат погодився. Але згодом у пресі з’явилися згадані вже звинувачення у бік голови.

Журналісти запитували керівництво ради і про нашуміле об’єднання комунальних закладів області, особливо — 15-ти медичних. Перший заступник голови облради Андрій Шекета пояснив, що питання оптимізації комунальних закладів, що є на балансі ради, повністю не зняте. Але воно буде проводитися методом так званого «тихого» аудиту, без політичних заяв та піару.

Для цього в обласній раді утворено і доукомплектовується управління аудиту, яке буде здійснювати цю роботу і надаватиме на розгляд депутатів результати перевірок. Самі ж рішення про об’єднання чи приєднання формуватимуться лише за умови серйозної аргументації. Також перший заступник у відповідь на питання про бюджет області, повідомив, що у проекті його сума складає приблизно 2 млрд 222 мільйони гривень.

У нещодавно обраної заступниці голови облради Андріани Сушко представники ЗМІ цікавилися можливим вступом фракції «За майбутнє» до новоствореної більшості в облраді. Пані Андріана перш за все висловила подяку колегам, які підтримали її кандидатуру. А стосовно самого питання, відповіла, що оскільки вона не є керівником згаданої фракції, то не може приймати такі рішення і прогнозувати поведінку своїх колег.

У свою чергу заступник голови Василь Дем’янчук сказав, що налаштований на плідну роботу, бачить значний потенціал у новій команді.

«Ми налаштовані на те, аби закарпатці не на словах, а на конкретних справах відчули нашу роботу, ми збираємося чути людей, ми боролися не так за посади, як за ці принципи», — заявив Василь Дем’янчук.

Наостанок журналісти запитували про причини зупинки авіа перельотів між Ужгородом та Києвом компанією «Wind Rose». Голова облради повідомив, що про це, та про те, чому КП «Міжнародний аеропорт «Ужгород» не використав 20 млн грн., які повернулися до держбюджету і чому не працює світло-сигнальна смуга, на яку виділено кошти, уже на найближчій сесії 23 грудня депутати планують заслухати директора аеропорту Олега Коцюбу.

У продовження теми Володимир Чубірко пообіцяв звернутися у правоохоронні органи стосовно домислів, які поширюють його опоненти у ЗМІ, про те, що ніби-то літак не літає через те, що він вимагав хабара у компанії, що здійснює перельоти.

Голова облради також зізнався, що попри всі політичні кліше і штампи, на Закарпатті ефективно працюють програми Президента: будуються лікарні, амбулаторії, школи та садки, збудовано найбільше з часу незалежності доріг та мостів. Тому він збирається усіма можливими способами сприяти продовженню такої тенденції, у ому числі і через комунікацію з Офісом Президента.

Пресслужба Закарпатської обласної ради