17 Ян 2021

  • Поздравления


    Олексій Петров

    Глава Совета Закарпатской области
    «Читать дальше»
  • Объявления

  • Фото Галерея

  • Баннеры

Новые перспективы сотрудничества с возвышенности

Пятница, 6 Март 2009, 11:17

Новые перспективы сотрудничества с возвышенности

     Прошел весь год, как было заключено соглашение о сотрудничестве между Закарпатской области Украины и краем Visočìna Чешской Республики в различных областях социально экономической и гуманитарной жизни.

     З перших днів після підписання цієї угоди чеською стороною було виявлено зацікавленість у розвитку співпраці. Особлива увага приділена питанням шкільництва, діяльності закладів освіти щодо поліпшення навчального процесу, створенню більш сприятливих умов для здобуття учнями знань. З цією метою рада краю Височіна торік виділила 4,7млн. чеських крон для реалізації спільних проектів з реконструкції 2 сільських шкіл Рахівського району, зокрема у селах Лазещина та Стримба. Створено міжнародний благодійний фонд «ВіЗа» під головуванням директора Краєвої адміністрації краю Височіна Зденека Кадлеца, через який здійснюється фінансування спільних проектів. В результате такого сотрудничества благотворительного фонда и органов исполнительной власти и местного самоуправления за короткое время в школах сел Лазещина и Стримба заменен теплосберегающие более 230 вікон і дверей.
     В торжественных мероприятиях по случаю завершения реализации указанных проектов в сентябре прошлого года приняли участие тогдашний гетман края Высочина Милош Вистрчил с большой группой депутатов и председатель Закарпатского областного совета Михаил Кичковский.
     Здійснюється співпраця і по інших напрямах. При участии Чрезвычайного и Полномочного посла Чешской Республики в Украине Ярослава Башни проведена встреча чешских бизнесменов с украинскими предпринимателями с целью налаживания межрегиональных связей. Закарпатська торгово-промислова палата уклала угоду з Чеським центром в м.Кошице, проводить міжнародні контактні заходи, на які запрошує представників чеського капіталу, в тому числі з Височіни. І все більше чеських підприємців вкладають свій капітал у економіку Закарпаття.
     Розвивається співробітництво в гуманітарній сфері. Так, протягом минулого року 10 юних закарпатських спортсменів з лижного спорту двічі тренувалися у спортивній школі краю Височіна. Закарпатський народний хор перебуваючи з гастролями в Чеській Республіці, виступив і перед жителями Височіни. З концертною програмою у Височіні також побував фольклорний гурт села Лазещина.
     Налагоджено відповідні контакти між установами соціального захисту населення, здравоохранение, Культура, туризма и других отраслей двух краев.
     В нинішньому році співпраця між Закарпаттям і Височіною набуває нового розвитку. Крайова адміністрація Височіни при затвердженні бюджету на 2009 Рик еще раз подчеркнул 5 млн.. чеських крон на співпрацю з Закарпатською областю.
     5 березня на Закарпаття прибула делегація Височіни на чолі з новообраним гетьманом краю Їржі Бєгоунеком. У п’ятницю вона побувала у Рахівському та Тячівському районах, де зустрілася з керівниками районів, сотрудник с числом объектов, которая предусматривает реализацию совместных проектов, в частности реконструкция сельских школ были и Tâčìvs′koï филиал Vìl′šans′kogo дома для детей-инвалидов «Umbrella».
     7 Март делегация Высочины в Ужгороде встретится с председателем областного совета Михаил Кичковский и другими руководителями области. Під час перемовин планується обговорити низку пропозицій щодо подальшої співпраці. В частности,, чеським партнерам пропонується взяти участь у здійсненні ряду інвестиційних проектів Рахівського, Тячівського та Міжгірського районів, як по освоєнню існуючих виробничих потужностей, так і будівництву нових, в тому числі по розливу мінеральних вод, переработке сельскохозяйственной продукции и дикорастущих плодов.
     Ожидается, что в ближайшее время торгово-промышленные палаты организуют деловую встречу предпринимательских структур Закарпатской области и земли Высочина для изучения инвестиционных проектов, а субъекты предпринимательства края Высочина примут участие в инвестиционном форуме «Инвестируйте в Закарпатье» и IX Международной выставке-ярмарке «Туревроцентр-Закарпатье — 2009». Пропонується також створити в Рахівському та Міжгірському районах чесько-українські туристично-рекреаційні центри, провести змагання з настільного тенісу, гірських лиж та інших видів спорту.
     Планируется обмен командами художественной самодеятельности в дни независимости Украины и Чешской Республики, принять участие в фестивалях народного искусства Закарпатья и Visočìni и ряда других художественных мероприятий.
     Значні можливості відкриваються і для налагодження зв»»связей между учреждениями здравоохранения Закарпатья и края Высочина по обмену специалистами и организации стажировки с целью изучения опыта сторон относительно особенностей оказания медицинской помощи в регионах.
     Делегація Височіни також зустрінеться з членами спілки чеської культури імені Яна Амоса Коменського.

     На фото – Їржі Бєгоунек, гетьман краю Височіна Чеської Республіки.

Иван Dìus

Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх