НОВИЙ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ БАУГАУЗ & УКРАЇНА

Print Friendly, PDF & Email

Що таке Новий Європейський Баугауз?

Новий європейський Баугауз (далі NEB) — це екологічний, економічний і культурний проєкт, започаткований Президентом Європейської Комісії в 2020 році. NEB зосереджується на розбудові громад та підходах «знизу вгору» для впровадження Європейської зеленої угоди. Реалізує заходи, які просувають красиві, стійкі та інклюзивні місця, послуги та продукти. Це приваблива та креативна рушійна сила орієнтована для людей, втілює в життя Європейську зелену угоду з особливим акцентом на антропогенному середовищі.

Лише через два роки після свого заснування NEB перетворився на рух із активною та зростаючою спільнотою і налічує понад 1000 членів з різноманітних секторів (наприклад, освіта, будівництво, мода), що діють у всіх країнах-членах ЄС та за його межами.

ДІЇ СПРЯМОВАНІ НА ПІДТРИМКУ УКРАЇНИ

З початку російсько-загарбницької війни проти України спільнота NEB виявила готовність підтримати українців поєднуючи нагальні дії з довгостроковими потребами в країні.

Усі заходи NEB в Україні тісно координуються з колегами з української робочої групи, Генерального директорату з питань європейської політики сусідства та переговорів про розширення (прим. NEAR), Представництва ЄС в Україні та членів Угоди мерів Сходу.

NEB також дуже тісно співпрацює з кількома українськими партнерами, такими як громадські об’єднання Ro3kvit, ReThink та Рада архітекторів Європи.

Термінове розміщення українських біженців

Дії NEB в Україні розпочалися з першого проєкту в квітні 2022 року. Два високопосадовці круглого столу NEB (Дорадча рада Урсули фон дер Ляєн), польський архітектор Губерт Траммер і японський архітектор Сігеру Бан, координували роботу з організаціями у Польщі, Німеччині, Словаччині та Україні для впровадження проєкту: «Система паперових стін». Це було просте, але ефективне рішення для підвищення приватності в місцях, які тимчасово приймали українських біженців. Ця дія демонструє силу спільноти NEB та її здатність до швидкого реагування на тi чи інші виклики. Архітектори й зараз продовжують працювати з деякими українськими містами над потребами біженців у країні.

Циркулярність у процесі Реконструкції

Програма розвитку спроможності для українських урядовців, представників громад та архітекторів

Як перший пілотний проект, NEB організував серію онлайн-вебінарів, які розпочнуться в березні, щодо стійкої та інклюзивної реконструкції України. Вони засновані на висновках експертів та організовані українськими громадськими організаціями Ro3kvit, ReThink та Радою архітекторів Європи. Середньострокові та довгострокові цілі полягають у наданні відчутної та практичної допомоги для відбудови місцевих громад, одночасно покращуючи компетенцію та знання учасників. Вебінари призначені для українських муніципалітетів, які відтепер можуть подати заявку на участь у програмі розвитку спроможності за посиланням (див. QR код).

Вступний модуль відбудеться 16 березня о 16:00 (за східноєвропейським часом), і всі хто зацікавлений зможуть приєднатись до прямої трансляції за посиланням (див. QR код).

Курси охоплюватимуть наступні теми:

Вступний модуль встановлює політичні рамки програми, спрямованої на сталу та інклюзивну реконструкцію. Він дасть учасникам огляд трьох наступних тематичних навчальних модулів, щоб вони оцінили, чи будуть вебінари цікавими та корисними для їхнього муніципалітету.

Модуль 1 познайомить з можливими варіантами співпраці між різними учасниками при відбудові громад та способами забезпечення інклюзивності процесу. Зокрема, він вивчатиме найкращі практики оцінки та розподілу ресурсів, інструменти участі та можливості фінансування.

Модуль 2 висвітлить можливості сталої та інклюзивної реконструкції в Україні. Він представить шляхи включення принципів циркулярності в повоєнну стратегію розвитку громад, досліджуючи рішення для розумних розподілених мереж, автономної енергетики та хімічного/фізичного відновлення матеріалів.

Модуль 3 розглядатиме проблему дефіциту доступного житла та загальний стан забезпечення житлом в Україні. Він вивчатиме різні типи житла та можливі ролі муніципалітетів в розподілі та управлінні житловим фондом , а також взаємозв’язок між житлом та іншими секторами, такими як соціальне забезпечення чи міське планування.

Подальші дії: NEB підтримує проєкти для допомоги України

Як оголосила Президент Комісії Урсула фон дер Ляєн під час свого візиту до Києва 2 лютого, програма ЄС для фінансування екологічних проектів LIFE запустить три конкурси, які включатимуть підхід NEB і будуть зосереджені на підтримці дій українських міст щодо сталої та інклюзивної реконструкції, включаючи розвиток спроможностей в управлінні відходами та водними ресурсами.

Після першого пілотного проекту з розвитку спроможностей команда NEB проаналізує подальші потреби та розробить дії для підготовки та підтримки сталої та інклюзивної реконструкції в Україні.     

                                              Actions for Ukraine                   Online webinars