16 жовтня 2019

Об’єднання районних лікарень – як новий формат оптимізації медицини

п`ятниця, 16 грудня 2016, 11:59

На другому пленарному засіданні п’ятої сесії облради поданий та підтриманий колективний запит на адресу голови ОДА Геннадія Москаля та  директора департаменту охорони здоров’я ОДА  Володимира Марковича  від  крайових обранців – Оксани Балоги, Петра Добромільського та Івана Савка щодо створення  Іршавського госпітального округу, як об’єднання районних лікарень Іршавського та Свалявського районів.

У документі йдеться про те, що, враховуючи чисельність населення, специфіку, територіальний склад Іршавського  району та матеріально-технічну базу райлікарні, «просимо  при створенні госпітального округу як об’єднання районних лікарень, врахувати пропозиції Іршавських районної ради та райдержадміністрації  в особі відділу охорони здоров’я РДА, які пропонують створити Іршавський госпітальний округ як об’єднання районних лікарень  Іршавського та Свалявського районів».

Наведені депутатами аргументи досить переконливі. Зокрема, населення Іршавського району – 100 тисяч 119 чол., населення Свалявського – 54 тис. 557 чол. Тож, планується на базі КЗ «Іршавська районна лікарня» створити багатопрофільну лікарню  ІІ-етапу надання допомоги із стаціонарним сектором інтенсивного  лікування на 185 ліжок (без 6 ліжок ВАІТ) та із стаціонарним сектором планового, реабілітаційного та хоспісного лікування на 215 ліжок. Всього – 400 ліжок. На базі ж Свалявської районної лікарні  планується багатопрофільна  лікарня І-го етапу надання допомоги з хоспісним відділенням.

Далі в документі наголошується, що на базі КЗ «ІРЛ» може функціонувати міжрайонний сучасний  перинатальний центр на 60 ліжок. Наявна станція екстреної медичної допомоги із 6-ма підстанціями в Іршавському районі  та з 3-ма підстанціями в Свалявському районі.

Також депутати звертають увагу, що  в КЗ «Іршавська  районна лікарня» в 2015-2016 рр. проведені капітальні ремонти відділення анестезіології та інтенсивного лікування, операційних залів травматологічного та хірургічного відділень відповідно до сучасних вимог з оновленням відслідковуючи апаратури , хірургічного інструментарію.

Про результати розгляду в місячний термін буде повідомлено і депутатів облради, й апарат обласної ради.

Прес-служба Закарпатської облради