07 грудня 2021

Обласна  рада буде підтримувати територіальні громади аби вони не залишились сам на сам із викликами, які постають перед ними

Четвер, 28 січня 2021, 17:31

Сьогодні, 28 січня, в облраді стартував  цикл семінарів для представників територіальних громад щодо розробки проєктних заявок для участі у державних, регіональних та міжнародних конкурсних програмах. Першими для навчання запрошено представників територіальних громад Ужгородського району. 

Розробники навчальної програми – Установа «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області»; КП «Агентство регіонального розвитку і транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради»; АОМС «Єврорегіон Карпати – Україна».

Участь у семінарі узяли: заступник голови Закарпатської обласної ради Денис Ман, депутат облради, керуюча справами обласної ради Мирослава Ливч, заступник голови комісії облради з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації, професор УжНУ Федір Шандор, виконавча директорка Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин й програмна директорка Асоціації Ірина Луцюк,  керівники Агенцій регіонального розвитку Закарпатської області Михайло Данканич та Павло Величко й ін.

Відкриваючи захід,  Денис Ман наголосив: «Ми разом із головою обласної ради Олексієм Петровим та першим заступником голови Андрієм Шекетою прийняли рішення про проведення кущових навчань з основ проєктного менеджменту. Насамперед, це робимо для того, аби поділитися своїми знаннями, досвідом та розповісти про практичне застосування. Адже до нас щодня звертаються  територіальні громади із проханням посприяти, допомогти  вирішити проблеми, які є актуальними для них.  Хочеться, щоб відповідні рішення були прийняті якомога швидше та ефективніше, аби люди відчули, що створення територіальних громад дійсно дало поштовх до розвитку. Та, на жаль, наявні ресурси є обмеженими. Тому потрібно правильно розставити пріоритети. По-перше, до яких вас зобов’язує законодавство, по-друге – реалії. Але є й інші інструменти та механізми, про які нині ми розповімо у рамках семінару та хочемо навчити  правильно їх використовувати.

У нас є багато організацій та знаємо багато людей-практиків, які вміють написати проєкт, подати його у потрібну програму, правильно використати ці кошти та прозвітувати про їх використання. Тож пріоритетне завдання цього навчання – запустити у практичне русло підготовку концепції проектів, поділитися навзаєм досвідом. Також розглянемо можливість використовувати кошти як державних програм, так і транскордонного співробітництва й кошти посольств різних держав, які працюють в Україні і також дають гроші на розвиток територіальних громад у тому числі».

Відтак, учасники заходу заслухали  цікаві тематичні доповіді.  З основами підготовки проектної заявки та можливостями для територіальних громад в Карпатах ознайомили представники Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна».

Також присутнім було презентовано кейси від Агенцій регіонального розвитку щодо реалізації проєктів секторальної підтримки, підтримки фондів, а також за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги.

Наступне навчання заплановано на території Мукачівського району для місцевих територіальних громад.

Пресслужба облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору