Обласна рада, ОДА та громади Закарпаття підписали Меморандум про взаємодію

Виконувач обов’язків голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета, голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков та голова обласного відділення асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» Іван Дрогобецький підписали Меморандум про взаємодію.

Документ підписано у рамках «Регіонального тижня» громад Закарпатської області та з метою реалізації ініціативи Президента України зі створення Конгресу місцевих та регіональних.

«Післявиборча метушня завершилася і представники всіх рівнів влади Закарпаття зіткнулися з певними проблемами та викликами. Тому справді слушною є пропозиція підсилювати один одного і створювати таку собі синергію між громадами та обласною виконавчою й законодавчою владою. Дуже приємно констатувати, що у Закарпатті і ОДА і обласна рада і представники громад можуть сидіти за одним столом і разом працювати над розвитком краю. Обласна рада у межах тих повноважень, які має, готова допомагати громадам Закарпаття. Наголошую — допомагати, а не робити за них їхню роботу. На мою думку, головам ОТГ треба активніше працювати з обласними депутатами, які представляють у раді їх території. Ці депутати повинні стати, у першу чергу, лобістами інтересів тих ОТГ, які їх обирали до обласної ради», — прокоментував подію Андрій Шекета.

«Ми розуміємо необхідність діяти разом: у межах однієї громади не може бути щастя, якщо навколо немає порядку. Підписаний сьогодні меморандум покликаний сприяти розвитку усіх 64 територіальних громад області. Ми консолідуємо свої зусилля заради наших краян. Коли йдеться про рівень безпеки, комфорту, захищеності наших громадян, влада шукає і знаходить спільну мову. Сьогоднішня зустріч – не так про свято, як про роботу з налагодження комунікації та співпраці заради розвитку та успіху Закарпаття», – зазначив Анатолій Полосков.

У заході також взяли участь заступники голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарюк та Іштван Петрушка, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації ОТГ Валентина Полтавець, експерт Асоціації місцевих влад та регіонів Швеції (SALAR) Магнус Лілестрьом та голови 34 територіальних громад Закарпаття.

Результатом підписання Меморандуму стали наступні напрямки співпраці сторін:

• підтримка процесів розвитку територіальних громад у всіх сферах і забезпечення прав та інтересів громад, органів місцевого самоврядування, мешканців ТГ;
  • запровадження сучасних форм урядування у громадах;
  • сприяння децентралізації та формуванню ефективного місцевого самоврядування в громадах;
  • організація поширення кращих практик та обміну успішним досвідом з питань діяльності територіальних громад та їхнього розвитку;
  • сприяння імплементації норм і принципів Європейської хартії місцевого самоврядування, міжнародного співробітництва органів місцевого самоврядування та місцевих адміністрацій.

Прес-служба Закарпатської обласної ради
Фото прес-служби Закарпатської ОДА