Обласна рада пропонуватиме присвоїти звання Героя України (посмертно) комбату «Карпатської Січі» Олегу Куцину

У Закарпатській обласній раді засідала комісія з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, нагороджень, правових питань та антикорупційної діяльності.

Насамперед комісія розглянула питання щодо визначення представників громадськості до складу поліцейської комісії Головного управління Національної поліції в Закарпатській області. Відтак вирішено запропонувати кандидатури депутатів облради Миколи Сличка («Європейська солідарність», член комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, нагороджень, правових питань та антикорупційної діяльності облради) та Наталію Штефуцу («Слуга нарорду», голова постійної комісії облради з питань бюджету).

Окрім уже згаданого депутата облради Миколи Сличка, у роботі комісії взяли участь виконувач повноважень голови облради Андрій Шекета, заступники голови облради Андріана Сушко та Василь Дем’янчук, заступник голови комісії Мирослав Щербей, члени комісії Роман Сарай та Юдіта Петеї.

У ході роботи комісії депутати запропонували колегам на сесії підтримати клопотання щодо нагородження з нагоди Дня місцевого самоврядування Почесною грамотою Верховної Ради України заступника голови Закарпатської облради Василя Дем’янчука та Грамотою Верховної ради України голову Перечинської територіальної громади Івана Погоріляка, які мають значний досвід у роботі на керівних посадах у органах місцевого самоврядування.

Крім того, комісія, за поданням голови облради Володимира Чубірка, пропонуватиме на розгляд депутатів у сесійній залі звернення до керівництва держави щодо присвоєння командиру батальйону «Свобода» Олегу Куцину звання «Герой України» (посмертно). Нагадаємо, що Олег Куцин брав участь у АТО з 2014 року, зокрема — в обороні Донецького аеропорту та боях біля селища Піски. Засновник «Легіону Свободи». З початком повномасштабної російської агресії 24 лютого 2022 року патріоти без досвіду бойових дій та добровольці з інших країн згуртувалися навколо Олега Куцина у «ОДЧ Карпатська Січ», створивши добровольчий батальйон. Вони обороняли Київ, тримали позиції в Ірпіні, Романівці, Стоянці та на Броварському напрямку. Після деокупації Київщини підрозділ виконував завдання на Ізюмському напрямку вже як 49-ий окремий піхотний батальйон Сухопутних військ Збройних Сил України «КАРПАТСЬКА СІЧ». Олег Куцин, який був першим комбатом у званні молодшого лейтенанта у історії сучасної України, загинув 19 червня 2022 року на командному пункті у селі Вірнопілля на Харківщині під час боїв за Ізюм від прямого влучання російської артилерії…

Пресслужба Закарпатської обласної ради