20 жовтня 2020

Обласна рада рекомендує встановити системи обліку видобутих підземних вод краю

Четвер, 8 жовтня 2020, 16:05

На пленарному засіданні 19-ї сесії облради депутати прийняли рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради до ліцензіатів із видобутку мінеральних вод на території Закарпатської області».

    У документі зазначається: «Ми, депутати обласної ради, звертаємось до вас у зв’язку з напруженою ситуацією, яка склалась у сфері користування надрами, а саме у частині видобування мінеральних вод на території області. Нераціональне природокористування спричинило порушення водного балансу родовищ, що може призвести до знищення унікальних родовищ мінеральних вод Закарпаття. Саме так часто відбувається, зокрема й через забудову територій розташування родовищ підземних вод, а також   понадлімітне видобування мінеральних вод без нормативних дозволів.

Тому важливо для забезпечення раціонального використання цього природного ресурсу провести ревізію санітарного стану, уточнення планів площ залягання мінеральних вод та, у разі необхідності, здійснити переоцінку запасів мінеральних вод області».

Тож, враховуючи зазначене, для задоволення інтересів територіальних громад Закарпаття у забезпеченні подальшого планомірного розвитку в сфері видобутку мінеральних вод обласна рада рекомендує встановити системи обліку видобутих підземних вод для передачі даних забору води в онлайн-режимі з метою поліпшення моніторингу за її використанням та надходженням коштів до бюджетів усіх рівнів.

Пресслужба облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору