Обласна рада шукає вирішення проблем, пов’язаних із діяльністю обласної стоматологічної поліклініки в Ужгороді

Print Friendly, PDF & Email

Відбулася робоча виїзна зустріч  заступника голови Закарпатської обласної ради Василя Дем’янчука, голів постійних медичної комісії облради Ольги Олексик і бюджетної комісії Наталії Штефуци з колективом КНП «Обласна стоматологічна поліклініка».

Приводом для візиту стало незатвердження комісіями фінансового плану комунального закладу на 2022-й рік через велику кількість проблемних питань. 

За інформацією, Василя Дем’янчука, насамперед поліклініка накопичила великий борг по заробітній платі перед колективом, який становить на сьогодні 1 млн 39 тис. грн. Друге – це великий розрив між надходженнями і сумою, яка їм потрібна для повноцінного функціонування.

Наразі персонал стоматологічної поліклініки складає 89 співробітників. Згідно з новим штатним розписом, який подало керівництво закладу, ця цифра скоротилася до 77 осіб. Однак, з них всього 30 посад — лікарські, решта – середній медичний персонал (22 особи), 9 – молодший медичний персонал, 19 – технічні працівники.

«Усі знають, що в сучасній стоматології такого немає, — каже Василь Дем’янчук. – Тому що не можуть 20 лікарів заробляти і на себе, і ще на 50-х людей, та ще й так, щоб зарплата всіх влаштовувала. Тому потрібна правильна оптимізація. Наповнювати власний бюджет вони повинні за рахунок НСЗУ і зароблених коштів».

Наразі Закарпатська обласна рада як власник оплачує комунальні послуги підприємства, енергоносії та фінансує прийняту на сесії Програму, яка відшкодовує витрати на лікування і протезування пільгових категорій громадян (сюди входять учасники АТО/ООС, чорнобильці тощо). До речі, за словами Дем’янчука, Програма також потребує редагування, бо якість закладених у ній медичних послуг не відповідає сучасним вимогам.

Оскільки переважна більшість пацієнтів поліклініки – мешканці Ужгорода, депутати облради вважають доцільним, щоб витрати на їх обслуговування взяла на себе міська рада і таким чином зняла частину навантаження з обласного бюджету.

Своє бачення проблеми виклала Ольга Олексик на своїй сторінці у фейсбук. «Заклад потребує нової стратегії від керівництва та включення «інстинкту самозбереження» самого колективу», — пише депутатка. Вона переконана, що збереження і покращення роботи єдиного обласного державного стоматологічного закладу дасть можливість реалізації обласних програм лікування і протезування для декретованої частини населення, перед якими ми всі несемо відповідальність:

  • військовим, які повертатимуться з війни;
  • дітям, яким необхідно обрахувати і правильно організувати процес лікувально-профілактичної стоматології;
  • малозабезпеченим верствам населення, для яких стоматпослуги повинні бути значно дешевші, ніж у приватних кабінетах;
  • студентам-стоматологам УжНУ, які проходять інтернатуру на базі поліклініки.        

Сторони домовилися спільно розробити алгоритм дій виходу зі складної ситуації. Головне, що намагалися донести представники обласної ради під час свого візиту, –  стоматологічну поліклініку на Набережній ніхто продавати в приватні руки не збирається, вони максимально зацікавлені у тому, щоб зберегти заклад і він продовжив ефективно працювати, надаючи якісні послуги громадянам.    

Пресслужба Закарпастької обласної ради