07 грудня 2021

Обласна рада таки реформуватиме медичну галузь, але…

Вівторок, 26 жовтня 2021, 13:05

Обласна рада не відмовилася від реформування медичної галузі, а лише взяла паузу для доопрацювання проекту рішення про реорганізацію комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я Закарпатської обласної ради.

Про це йшлося сьогодні, 26 жовтня на постійній комісії з питань охорони здоров’я, праці, зайнятості та соціального захисту населення, учасників АТО/ООСО.

Ішлося, зокрема про те, що Закарпатська обласна рада у комунікації з  МОЗ та Департаментом охорони здоровֹ’я ОДА дійшли висновку про те, що медичну галузь Закарпаття таки потрібно реформувати. У той же час депутатський корпус облради дійшов висновку, що проект рішення про об’єднання 15 медзакладів у одну установу є недоцільним.

Тому комісія рекомендувала доопрацювати проект рішення і внести його до розгляду на наступних пленарних засіданнях 4-ї сесії.

У процесі засідання голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров поцікавився у директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Анатолія Пшеничного про те, кому з самого початку належала ініціатива реформування медичної галузі Закарпаття. Зі слів посадовця, ініціював реформування галузі, зокрема про створення багатопрофільної лікарні, перший заступник Міністра охорони здоров’я України.

Щодо власне реформування, заступник голови облради Василь Іванчо висловив пропозицію: під час майбутнього об’єднання комунальних медичних закладів ради заборонити скорочення посад медичних працівників.

У свою чергу керівник  комісії Петро Добромільський наголосив, що наразі підтримки депутатів обласної ради щодо питання реорганізації комунальних медзакладів краю не має, оскільки воно не доопрацьоване.

Відтак, депутатський корпус і керівництво облради вважає, що реформування галузі має базуватися на двох речах — збільшена зарплата лікаря і задоволений від отриманих медпослуг пацієнт. Зокрема, має бути фідбек від пацієнта про це.

Член комісії Ольга Олексик у процесі засідання висловилася про те, що пропонований проект рішення зачіпає болючі теми закарпатської медицини, тому потребує перегляду. Вона також додала, що серед закладів, які пропонується об’єднати — не всі є неспроможними.

«Покращення надання медичних послуг та належні умови праці для лікарів мають стати пріоритетом усіх змін у медичній галузі, — резюмував засідання очільник облради Олексій Петров.

У засіданні також взяли уасть члени комісії Федір Яринич, Ярослав Шукаль, Олександр Антал та представники окремих комунальних медзакладів обласної ради.

Пресслужба Закарпатської облради