Обласна влада допоможе підприємцям з новим податковим законом

Print Friendly, PDF & Email

З 1 січня в Україні почав діяти прийнятий наприкінці минулого року податковий законопроект 5600, який викладено у законі №1914. На жаль, більшість підприємців України й Закарпаття зокрема виявилися не готовими до таких змін. Відтак, нове законодавство потягло за собою чимало незрозумілих, невивчених і не дуже зручних моментів, з якими закарпатські підприємці звертаються до обласної влади.

Аби почати комунікувати, розібратися у нововведеннях і напрацювати можливі зміни у згаданий закон, сьогодні перший заступник голови облради Андрій Шекета, заступник голови ОДА Іштван Петрушка, заступник голови облради Василь Дем’янчук та начальник ГУДПС у Закарпатській області Олексій Петріченко взяли участь у Президії Громадської ради при ОДА під головуванням Олексія Кіндрата щодо змін в оподаткуванні підприємців та застосуванні РРО.

Насамперед присутня на зустрічі голова територіального відділення Асоціації платників податків України у Закарпатській області Марта Волощук презентувала нещодавно випущену за її авторства брошуру із тлумаченням застосування нового законодавства.

Вона також розповіла про ключові новації, викладені у новій «Податковій Конституції» України. Марта Волощук зупинилася на нових ставках у оподаткуванні операцій з майном та відзначила як негативний момент той факт, що від місцевих громад забрано акцизний збір з продажу тютюнових виробів на їх територіях. Також досвідчений податківець зауважила, що у змісті закону зовсім не відображено його умовної назви «проти багатства», адже однаковими податками обкладаються, як зарплата прибиральниці, розміром 6000 гривень, так і зарплата керівників акціонерних товариств у 300-500 тисяч гривень…

«Ми можемо взяти на себе функцію комунікатора між ініціативною групою та громадами й підприємцями у процесі проведення навчань тонкощам цих податкових нововведень. Листи, які періодично з цього ж приводу надходять до нас із окремих населених пунктів області, свідчать про те, що така ініціатива матиме успіх», — зауважив Андрій Шекета.

У свою чергу Іштван Петрушка запропонував створити спільний графік поїздок представників облради та ОДА у громади, аби окрім поточних робочих питань, знайомити закарпатців із податковими новаціями.

«Підприємці виявилися не готовими до цих змін, які точно не на часі у зимовий період, коли ростуть витрати на енергоносії. Плюс це — додаткові витрати на обладнання та бухгалтерів. Та й сама держава не надто готова до впровадження оплати через РРО, оскільки вже є факти, коли через це «виснуть» сервери. Від імені закарпатських підприємців сфери послуг ми просимо звернутися до керівництва держави з проханням перенести старт цього закону, а до того часу провести навчання», — звернулася до представників влади підприємець Тамара Готра.

У відповідь заступник голови облради Василь Дем’янчук повідомив, що Закарпатська обласна рада вже прийняла таке звернення щодо відтермінування даних податкових ініціатив. Зараз стоїть питання: чи звернення почують у Києві. Паралельно, за словами заступника, депутати готові узагальнити пропозиції закарпатських підприємців і звертатися до вищих органів влади повторно.

Довідково

РРО — реєстратор розрахункових операцій. Законом №1914 передбачено, що функцію програмного РРО може виконувати будь-який пристрій (комп’ютер, планшет, смартфон), на який встановлено відповідне програмне забезпечення.

Прес-служба Закарпатської обласної ради