Обласні депутати привезли із Кралово-Градецького Краю 2 автобуси, 9 генераторів та домовленості про партнерство із Закарпаттям

Print Friendly, PDF & Email

Володимир Чубірко проінформував про результати поїздки делегації закарпатських депутатів до Чеської Республіки. Візит був організований у рамках поновленої співпраці між обласною радою і Кралово-Градецьким Краєм, угоду про яку було підписано ще 2017 року Михайлом Рівісом і Їржі Штєпаном.
 
«Веземо на Закарпаття чергову гуманітарну допомогу. Це два 50-місних автобуси, які, порадившись із військовою адміністрацією, приймемо рішення, кому передати. Разом з гетьманом краю Martin Červíček підписали договір дарування 9-ти генераторів PH PROGRESS на суму 242 тис. крон», – написав Володимир Чубірко на своїй сторінці у фейсбук.
 
Протягом двох днів депутати провели офіційні зустрічі з представниками крайського уряду Кралово-Градецького Краю, відвідали численні презентації та заклади, де вивчали досвід реформ Чеської Республіки у різних галузях.
 
«Мені, як члену наглядової ради по майну, було цікаво дізнатися, як працює ця система в Чехії. Поспілкувався з радником гетьмана у сфері транспорту і власності Вацлавом Джегоржем. Він розповів, що гетьман має двох заступників із депутатів краю, ще 9 депутатів від різних партій працюють на постійні основі в крайському уряді. Сесія збирається раз на місяць, і ці 9 працівників протягом місяця мають погодити всі питання і прийняти рішення. Не збираються комісії, як у нас, а є така собі постійно діюча наглядова рада. Було б цікаво це застосувати у нас», – розповів депутат обласної ради Микола Сличко.
 
Закарпатці ознайомилися з роботою лікарень і авіаційної медичної служби, Центру інвестицій, розвитку та інновацій, діяльністю промислових зон, будівництвом міської інфраструктури та музейної справи. З окремими керівниками установ досягнуто домовленості про партнерство на рівні регіональних органів місцевого самоврядування. За словами обласних обранців, такі зв’язки важливі в рамках впровадження реформ в Україні та виконання вимог щодо руху в ЄС.
 
«Вища професійна та середня промислова школи Rychnov nad Kneznou працюють на компанію Skoda Auto. На Закарпатті також виробляються автомобілі цієї марки, є центр професійно-технічного навчання, тож хочемо їх усіх між собою зав’язати. Є попередня домовленість про партнерство між музеєм Східної Богемії і Закарпатським обласним краєзнавчим музеєм ім.Тиводара Легоцького. Тож попереду виставки, наукові конференції, обмін працівниками та інші спільні заходи», – повідомив Володимир Чубірко.
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради