Обласні депутати разом з представниками БФ «Карітас Чеської Республіки» оглянули заклади для житла переселенців

Print Friendly, PDF & Email

7 та 8 червня заступник голови облради Василь Дем’янчук, керуюча справами Закарпатської обласної ради Мирослава Ливч спільно з представниками благодійного фонду «Карітас Чеської Республіки» Мухаммедом Хаммаді та Іванною Марків здійснили поїздку комунальними закладами краю, аби обрати приміщення для поселення вимушених переселенців. Проєкт здійснюється в рамках підписаного 26 квітня Меморандуму про співпрацю між облрадою та благодійним фондом. Співробітництво провадиться в межах відповідних повноважень і наявних ресурсів для надання благодійної гуманітарної допомоги цивільному населенню, яке проживає на території Закарпаття, у тому числі вимушено переміщеним особам з інших регіонів України, де ведуться активні бойові дії.

У програмі робочої групи – відвідини Мукачівського психоневрологічного інтернату №1, Мукачівської спеціальної школи І-ІІІ ступенів, Мукачівського професійного аграрного ліцею імені Михайла Данканича, Воловецької філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді «Арніка», розташованої у с. Нижні Ворота, Свалявського професійного будівельного ліцею, Тур’я-Реметівського психоневрологічного інтернату, Перечинського професійного ліцею у с.Сімер, Великоберезнянської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату.

За словами Василя Дем’янчука, цей проєкт важливо реалізувати таким чином, аби згодом облаштовані для переселенців будівлі можна було використати для соціальних потреб закарпатців. «Ми віримо у перемогу України, після якої люди, які тікали із зон бойових дій, повернуться додому. Якщо їхні будинки не вціліли, держава будуватиме нове житло. Тому більша частина тих, хто зараз перебуває на Закарпатті, все ж таки поїде. І нам потрібно заздалегідь продумати, що ми робитимемо із приміщеннями, які зараз готуємо для їх тимчасового проживання», – пояснив Василь Дем’янчук.

Інша частина проєкту – це встановлення 40 модульних будиночків з належними умовами проживання та дотриманням санітарно-гігієнічних норм. Під час попередніх зустрічей на Закарпатті керівник чеської делегації Євген Дівіш зазначав, що для цього «Карітас» залучатиме кошти інших донорів, які готові допомагати українцям, зокрема Міністерства закордонних справ Чехії. Планується на Закарпаття відрядити архітектора, який вивчить ситуацію на місці, запропонує актуальний варіант вирішення цього завдання, а також проведе навчання для українських спеціалістів. Голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко опікується тим, аби модульні помешкання розміщувалися стратегічно правильно і після війни також  могли раціонально використовуватися для потреб соціальної, освітянської чи туристичної сфер області.

Під час відвідування територіальних громад Мирослава Ливч зауважила, що на Мукачівщині найбільше підходять для реалізації проєкту психо-неврологічний інтернат і професійний аграрний ліцей імені Михайла Данканича. «У цих закладах простора територія, яку можна використати для розміщення модульних будиночків. Один знаходиться на околиці міста, інший – під горою, поблизу є школа, садочок і це чудове місце для такої ідеї. Свалявський професійний будівельний ліцей має гуртожиток, який можна відремонтувати. Територія також годиться для розташування модульних будинків. Це дало б змогу повністю переселити сюди людей, які зараз живуть на підлозі і планують залишитися на Закарпатті довше, поки держава не віднайде можливість збудувати для них нове житло замість зруйнованого», – пояснила депутатка.

У робочій поїздці також взяли участь заступниця начальника управління міжнародних та регіональних зв’язків облради Уляна Гурчумелія та перший заступник начальника управління спільною власністю територіальних громад Євген Мішко.

Пресслужба Закарпатської обласної ради