Обласні депутати схвалили зміни та доповнення до Програми, яка моделює соціально-економічний розвиток нашого краю

Print Friendly, PDF & Email

У ході 17-ї сесії облради депутати прийняли рішення «Про внесення змін та доповнень до Програми соціально-економічного і культурного розвитку Закарпатської області на 2019 – 2020 роки».

Документ розроблений департаментом економічного розвитку і торгівлі ОДА спільно з галузевими департаментами, управліннями, відділами облдержадміністрації, райдержадміністраціями,  міськвиконкомами та об’єднаними територіальними громадами, територіальними структурними підрозділами центральних органів виконавчої влади. Реалізацію заходів Програми та досягнення запланованих показників передбачається здійснювати шляхом виконання регіональних цільових програм.

Економісти констатують, що реалізація завдань Програми дозволить частково або повністю виконати цілі, визначені Регіональною стратегією розвитку Закарпатської області на період до 2020 року та Планом заходів з її реалізації у 2019-2020 роках.

Зміни стосуються «Основних показників соціально-економічного розвитку Закарпатської області на 2019 – 2020 роки», «Пропозицій до переліку найважливіших інвестиційних проєктів, що реалізовуватимуться в області у 2020 році за рахунок бюджетів усіх рівнів» та  «Основних показників розвитку підприємств, що належать до майна комунальної власності, на 2020 рік».

Основні показники структуровані за розділами: промисловість, сільське господарство, лісове господарство, інвестиції, транспорт, зв’язок, розвиток дорожнього господарства, введення в експлуатацію об’єктів соціальної сфери за рахунок всіх джерел фінансування, показники рівня життя і розвитку соціальної сфери, населення та рівень зайнятості, розвиток малого підприємництва, туристично-рекреаційна діяльність, зовнішньоекономічна діяльність.

Фахівці зазначають, що економічними перспективами області можуть стати торгівля, екологічний туризм, логістика, розвиток інфраструктури, будівництво, операції з нерухомим майном, освіта та ІТ – технології.

Контроль за виконанням цього рішення покладено на першого заступника голови обласної державної адміністрації та постійні комісії обласної ради.

Виконавчий апарат облради