05 грудня 2019

Обласні обранці просять передати архів документів Закарпатського геолого-гідрогеологічного центру до Державного архіву Закарпатської області

середа, 10 квітня 2019, 14:58

За пропозицією голови комісії з питань законності, правопорядку, майна та приватизації, регламенту Віктора Русина у ході засідання президії облради питання «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо передачі документів до Державного архіву Закарпатської області» було розглянуто на 14-й сесії та ухвалено відповідне рішення. Відтак документ буде скеровано до Національної акціонерної компанії «Надра України».
У Зверненні наголошується: «Ми, депутати Закарпатської обласної ради, занепокоєні з приводу наміру уповноважених органів ліквідувати Закарпатський геолого-гідрогеологічний центр ДП «Західукргеологія» НАК «Надра України».

За період існування Закарпатського геолого-гідрогеологічного центру було проведено величезну науково-дослідницьку роботу та набуто великий досвід розвідки родовищ рудної і нерудної мінеральної сировини для різних галузей промисловості. Працівниками Центру сформований безцінний архів документів, що містить дані розвідки прісних підземних вод для водопостачання населених пунктів, питних, мінеральних і термальних вод, а також аналіз багаторічного моніторингу зсувних процесів у Закарпатській області.

Використання цієї інформації та оперативне відслідковування природних процесів, що відбуваються в регіоні, дозволяє робити короткотермінові та довгострокові прогнози щодо використання природних ресурсів і геологічних процесів та дає можливість вживати заходів для уникнення можливих кліматичних і техногенних катастроф.

У той же час рішення про ліквідацію Центру передбачає передачу усього залишкового майна, у т.ч. вищезазначеного архіву, до Державного підприємства «Західукргеологія», яке знаходиться у місті Львові.
Якщо відбудеться передача архіву, наукові організації та структури із запобігання природним та техногенним катастрофам втратять доступ до архівних матеріалів, що ускладнить процес прогнозування та розробки планів практичних дій із запобігання катастрофам, а також ефективного використання надр Закарпаття».

Тож, враховуючи норми п.2.7 Переліку типових документів, що cтворюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів (затверджений наказом Міністерства юстиції України 12.04.2012 № 578/5), депутати Закарпатської обласної ради просять вжити заходів щодо передачі ліквідаційною комісією (ліквідатором) архіву документів, які були у користуванні Закарпатського геолого-гідрогеологічного центру ДП «Західукргеологія» НАК «Надра України», до Державного архіву Закарпатської області.

Прес-служба облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору