23 серпня 2019

Обласні обранці просять збільшити обсяг споживання електроенергії для горян

середа, 29 червня 2016, 11:39

Крайові депутати  Закарпаття ухвалили відповідне рішення і звернулися до Прем’єр-міністра України Гройсмана В. Б., голови   Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Вовка Д. В.

У зверненні сказано:» Ми, депутати Закарпатської обласної ради, глибоко стурбовані значним підвищенням тарифів на електроенергію, спричиненим прийняттям Національною комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, постанови від 26.02.2015 № 220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню».

На території області є ряд населених пунктів, які на сьогодні залишаються не газифікованими. Одним з таких населених пунктів є місто Рахів, де протягом останніх років органами виконавчої влади та місцевого самоврядування здійснювались певні заходи щодо переведення об’єктів соціальної сфери та населення на екологічно чисті джерела енергозабезпечення. Населення міста, чисельність якого становить понад 17000 мешканців, для задоволення комунально-побутових та санітарно-гігієнічних потреб, не маючи можливості користуватись газом, широко застосовує електроенергію.

Місто знаходиться у зоні української частини українсько-словацько-німецького природного об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини», розташоване у екологічно-чистому регіоні Карпат, які вважаються перлиною та легенями не тільки України, але й усієї східної Європи. Один гектар зелених насаджень за одну добу поглинає 200 літрів вуглекислого газу та виділяє в атмосферу кисень, достатній для підтримки життєдіяльності тридцяти чоловік.

У населених пунктах області, які не газифіковані, основним джерелом енергозабезпечення для задоволення комунально-побутових та санітарно-гігієнічних потреб були дрова, що призвело до неконтрольованих вирубок та значного знеліснення Карпат. До прикладу, тільки на побутові потреби мешканців міста Рахів щорічно використовується понад 30 000 кубічних метрів деревини, що еквівалентно вирубуванню понад 100 га лісу.

Зазначена ситуація притаманна не лише місту Рахів, але і всім населеним пунктам області, які на сьогодні залишаються не газифікованими. Слід відмітити, що мешканці цих населених пунктів після значного підвищення тарифів на електроенергію для комунально-побутових та санітарно-гігієнічних потреб суттєво збільшили обсяги використання паливних дров, що призводить до подальшого вирубування лісів в українській частині Карпат».

То ж   депутати  , щоб зняти  соціальну напруги, поліпшити комунально-побутові та санітарно-гігієнічні умови проживання мешканців негазифікованих населених пунктів області, зменшити фінансові навантаження для зазначеної категорії споживачів електроенергії, а також створити передумови збереження лісів українських Карпат, просять розглянути можливість внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 26.02.2015 № 220, шляхом збільшення обсягів споживання електроенергії населенням у літній період – до 800 кВт.год, в зимовий період – до 5000 кВт.год.

Прес-служба облради 


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору