20 вересня 2021

Обласні обранці затвердять Виконавчий протокол до Меморандуму про співпрацю

Вівторок, 18 липня 2017, 09:44

Депутати облради затвердять  Виконавчий протокол №9 до Меморандуму про співпрацю між Закарпатською обласною державною адміністрацією, Закарпатською обласною радою та Кошицьким самоврядним краєм на період з травня 2017 року по травень 2018 року. Даний проект рішення вносить управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних звʼязків виконавчого апарату   облради.                                                 

У документі наголошується, що Виконавчий протокол підписується щороку під час проведення Днів українсько-словацького добросусідства.  Та  передбачає конкретні заходи й напрями, які планується здійснити у визначений термін з метою вирішення питань, що становлять спільний інтерес. Зокрема, йдеться  про організацію, за принципом взаємного обміну, візитів керівників двох регіонів; обмін делегаціями представників органів місцевого самоврядування для вивчення та передачі словацького досвіду реформування органів місцевого самоврядування; обмін досвідом у сфері охорони здоровʼя, охорони навколишнього середовища; сприяння підвищенню ефективності використання наявного туристично-рекреаційного потенціалу двох областей; реалізації освітніх та культурно-мистецьких програм тощо.

Документом передбачена діяльність Координаційної ради з метою підготовки та узгодження пріоритетних проектів, що підтримуються Євросоюзом у рамках Норвезького фінансового механізму, Програми «SlovakAid», ENI та інших програм у період 2014-2020, співробітництво в рамках платформи ZIP щодо залучення інновацій та планування розвитку прикордонної зони SK-UA, підтримка співпраці Закарпатської області з EZUS«ViaKarpatia».

Домовлено продовжити зусилля, спрямовані на спрощення механізму малого прикордонного руху між Україною та Словаччиною, поширенню його на 50-100 кілометрів (до Пряшева та Кошице), розбудову інфраструктури в Чієрна-Соломоново.

Реалізація Виконавчого протоколу сприятиме активізації участі сторін у програмах, спрямованих на розвиток українсько-словацького співробітництва, передусім прикордонних регіонів, залучення джерел Європейського Союзу.

То ж , враховуючи вищенаведене, й пропонується затвердити Виконавчий протокол №9 до Меморандуму про співпрацю між Закарпатською обласною державною адміністрацією (ЗОДА), Закарпатською обласною радою (ЗОР)та Кошицьким самоврядним краєм (КСК) на період з травня 2017 року по травень 2018 року, підписану 13 травня 2017 року у пункті пропуску «Убля – Малий Березний».

 Прес-служба облради

На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору