Облрада безкоштовно розмістила 6 тимчасово переселених на Закарпаття держустанов у своїх комунальних закладах

Print Friendly, PDF & Email

За інформацією начальника КУ «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради Антона Громового, сьогодні на постійній комісії з питань регіонального розвитку, комунального майна та приватизації, проголосоване питання за надання офіційного дозволу на безоплатну оренду першим шістьом установам, які переїхали на Закарпаття через війну.

Найвідоміша із них – міжнародний дитячий центр «Артек», який на початку війни евакуювався з Пущі Водиці на Київщині до свалявського санаторію «Човен». Нагадаємо, 168 дітей із Донецької і Луганської областей, які 24 лютого перебували на зміні у таборі, спочатку терміново прихистили школа-інтернат «Перехрестя» Берегівського району та Хустська спеціалізована школа-інтернат. Паралельно протягом кількох тижнів співробітники санаторію «Човен» готували свій заклад і 29 березня «Артек» у повному складі переїхав до них. Завершити юридичні формальності передачі в оренду приміщення тепер з’явилася можливість, не чекаючи чергового зібрання обласної сесії.

Нагадаємо, що рішення про це було прийнято 19 травня на засіданні 6-ї сесії Закарпатської обласної ради VIII скликання відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану». Повноваження надання дозволів на безкоштовну оренду об’єктів нерухомого майна, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області, отримала постійна комісія облради а також безпосередньо голова Закарпатської обласної ради. Спрощена процедура  діятиме на період воєнного стану та на 90 календарних днів після його припинення.

«Майнова» комісія працювала у складі депутатів Василя Дем’янчука, Віктора Русина, Петра Станка, Зої Темнохудової. У засіданні онлайн брали участь Мирослава Ливч та Ірина Мацепура. До розгляду окремих питань доєднався голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко. Головуючим на сьогоднішнє засідання постійної комісії було обрано Віктора Русина.

Пресслужба Закарпатської обласної ради