Облрада перегляне ставку оренди своїх приміщень

Напередодні V сесії Закарпатської обласної ради засідала постійна комісія ради з питань регіонального розвитку, комунального майна та приватизації.

Насамперед головуючий Віктор Русин запропонував обрати заступником голови комісії депутата Петра Станка та секретарем — керуючу справами облради Мирославу Ливч.

Відтак перейшли до розгляду питань, що виносяться на порядок денний  чергової сесії облради. Ішлося, зокрема — про перегляд умов оренди комунального майна, що відображено в проєкті рішення «Про внесення змін до методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області». Мова йде про скасування пільгової ціни оренди у розмірі 1 грн за 1 квадратний метр і встановлення оплати у розмірі 1% у рік від оціночної вартості майна.

Наразі, за інформацією Юлії Малик, керівника КУ «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради, понад 60% всього майна облради здається в оренду саме на пільгових умовах. За попередніми пронозами, рішення дозволить додатково акумулювати 1 млн 200 тис грн.

У ході засідання члени комісії також розглянули питання про затвердження статутів окремих комунальних підприємств у новій редакції. Підтримали та рекомендували до розгляду на сесії і ряд проектів рішень щодо списання майна окремих комунальних установ обласної ради. Однак,  на довивчення рекомендували відправити питання щодо «Закарпатська обласна клінічна стоматолоічна поліклініка» щодо списання трьох стоматустановок, ливарної установки та муфельної печі.

Члени комісії також висловилися за заслуховування звіту про господарську діяльність директора КП «Міжнародний аеропорт «Ужгород» Олега Коцюби та інформацію про можливі заходи щодо підвищення функціонування аеропорту. Такий звіт депутати мають намір заслухати у ході сесії облради 23 грудня.

Також — вирішено підтримати комунально-експлуатаційне й автотранспортне господарства облради й облдержадміністрації та підтримати заходи зі збереження адмінбудівлі облради та — програму фінансового забезпечення проєетів міжнародної технічної допомоги Закарпатської області на 2021-2023 роки.

Насамкінець члени комісії внесли ряд слушних пропозицій до непрофільних питань, що пропонуються до розгляду на пленарному засіданні V сесії обласної ради.

Участь у засіданні взяли заступник голови облради Василь Дем’янчук, Йосип Борто, Олексій Петров, Петро Станко та Мирослава Ливч.

Пресслужба Закарпатської облради