Очільники районів Закарпаття з керівництвом обласної ради шукали шляхи подальшого функціонування райрад

Print Friendly, PDF & Email

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров, заступник голови Денис Ман та керуюча справами облради Мирослава Ливч взяли участь у нараді з головами районних рад Закарпаття.

У обговоренні важливих питань функціонування райрад області взяли також участь Юрій Фрінцко, голова Ужгородської районної ради, Діана Бабинець, голова Рахівської райради, Назарій Павлій, голова Хустської районної ради, Юрій Берінде, голова Тячівської райради, голова Мукачівської райради Михайло Лабош та заступник голови Берегівської райради Михайло Кочіш.

«Приємно, що маємо можливість уже не онлайн, а безпосередньо зустрітися і обговорити наші спільні кроки для вирішення ряду питань, які постали перед вами. Я чудово знаю, що зараз ви опинилися у тій ситуації, коли районні ради, фактично, не мають можливості утримувати та управляти комунальним майном, що їм належить, сприяти здійсненню соціально-економічних програм та інших повноважень, визначених законодавством. А районні бюджети не можуть забезпечити поточні видатки навіть на утримання районних рад і, які де-факто, стають недієзданими.

 Тому Закарпатська обласна рада ще під час засідання 2 сесії 20 травня звернулася до Президента України, Кабінету Міністрів, Верховної Ради із проханням внести зміни до Бюджетного кодексу України у частині отримання бюджетних коштів та джерел наповнення районних бюджетів. Сьогодні ви маєте можливість ознайомитися з відповідями на ці звернення. З іншого боку хочеться почути ваші думки, сформувати якусь спільну позицію до керівництва держави», — звернувся до голів районних рад Олексій Петров.

 Перед початком обговорення наболілих питань, присутні розглянули кандидатуру до складу Правління Асоціації районних та обласних рад. Більшістю голосів було вирішено делегувати до складу Правління Асоціації, зокрема, у комісію з питань бюджету та оподаткування голову Ужгородської районної ради Юрія Фрінцка.

 З проблемного голови районів констатували, що вже у цьому році закінчується фінансування навіть на утримання апаратів райрад. Зокрема, голова Рахівської райради Діана Бабинець повідомила, що після того, як вони профінансували ряд соціальних потреб району, у тому числі і фінансування райлікарні, коштів на зарплату працівникам ради залишилося лише до вересня. Відтак апарат з вересня іде у відпустку за свій рахунок і буде сподіватися на пошук коштів для функціонування ради.

У інших районних радах ситуація дещо краща. Керівники кажуть, що, принаймні до кінця року, ця стаття витрат у них забезпечена.

Очільники райрад також констатували, що територіальним громадам передано забагато повноважень, які донедавна виконувала невелика кількість спеціалістів апарату рад. Наприклад, питанням опіки над дітьми займалося троє спеціалістів, а зараз у кожній ОТГ повинна бути окрема людина. Це, на думку керівників, це створює додатковий фінансовий тягар на адміністративний апарат громади. Як і витрати на утримання інших спеціалістів. При цьому кадровий потенціал у громадах залишається низьким.

Голови райрад підняли і питання акцизного збору, який окремими законопроектами планується забрати у державний бюджет. Відтак запропонували донести до ВР пропозицію залишати цю прибуткову статтю у розпорядження області і через обласний дорожній фонд рівномірно використовувати для ремонту місцевих доріг.

Звучали і пропозиції до вищих органів влади щодо переходу на державне фінансування територіальних центрів та врегулювання питання функціонування районних лікарень.

На завершення зустрічі керуюча справами облради Мирослава Ливч анонсувала керівникам районів проведення всеукраїнської конференції УАРОР з 20 по 25 вересня у Затоці та попросила активно включитися у виборчий процес Президента та чотирьох віце-президентів Асоціації.

Пресслужба Закарпатської обласної ради