29 вересня 2020

Культурна спадщина є тим минулим, без охорони якого немає майбутнього

Середа, 9 вересня 2020, 12:09

На розгляд депутатів обласної ради вноситься проєкт рішення «Про Програму охорони культурної спадщини Закарпатської області  на 2021 – 2023 роки».

Мета програми ‒ забезпечення охорони культурної спадщини та належного рівня збереження, використання та промоції об’єктів культурної спадщини Закарпаття.

А  Закарпатська область має що берегти. Зокрема,  1837 пам’яток культурної спадщини взяті під охорону держави і потребують збереження: 506 пам’яток археології, 524 пам’ятки історії, 93 пам’ятки монументального мистецтва, 489 пам’яток архітектури і містобудування, 41 пам’ятка садово-паркового мистецтва, 175 ландшафтних пам’яток, 9 пам’яток культури і техніки. У тому числі – 177 пам’яток національного значення, серед яких переважно середньовічні замки та пам’ятки сакральної архітектури. Постановою Кабінету Міністрів України №396 від 23 травня 2018 року до Державного  реєстру нерухомих пам’яток України від Закарпаття занесено 39 пам’яток сакральної архітектури. До Списку історичних населених місць України внесено 19 населених пунктів області. Історико-архітектурні опорні плани, у склад яких включена науково-проєктна документація з визначення меж історичних ареалів, розроблені і затверджені у встановленому законом порядку для таких населених місць: м. Ужгород, м. Хуст, м. Виноградів, м. Рахів, м. Тячів, м. Берегово, смт Буштино; розроблені історико-архітектурні опорні плани для смт Тересва, смт Воловець, м. Перечин.

Затвердження  цієї Програми  сприятиме позитивним змінам у галузі охорони культурної спадщини, зокрема: забезпечення реалізації в області державної політики у сфері охорони культурної спадщини; створення фотоархіву пам’яток; виготовлення облікової документації на пам’ятки; покращення туристичної привабливості Закарпаття.

Фінансове забезпечення заходів, реалізація яких передбачається  проєктом Програми, здійснюватиметься відповідно до вимог законодавства у межах видатків, передбачених в обласному бюджеті на відповідний рік.

Пресслужба облради