Олексій Петров: Для підтримки та профілактики здоров’я закарпатців треба уніфікувати ресурси і можливості

Print Friendly, PDF & Email

В обласній раді засідала постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я, яку очолює Ольга Олексик.

Участь у засіданні взяли: голова облради Олексій Петров та заступник голови ради Денис Ман, керуюча справами обласної ради Мирослава Ливч, заступник голови комісії з питань регіонального розвитку, адміністративно-територіального устрою, комунального майна та приватизації Іван Синетар, керівники департаменту охорони здоровʼя ОДА та відповідних комунальних некомерційних медустанов обласної ради.

У ході обговорення питань порядку денному найперше йшлося про фінансові плани комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я Закарпатської обласної ради (уточнені за 2020 рік) та на 2021 рік, про дорожню карту з відновлення роботи та модернізації Обласного закладу з надання психіатричної допомоги с. Вільшани, про погодження тарифів на платні медпослуги Обласного госпіталю ветеранів війни та ін. Розглянули депутати низку листів і звернень, які надійшли на адресу профільної комісії.

Присутні депутати профільної комісії, а це – Наталія Штефуца, Федір Яринич уважно заслухали керівників КНП, які розповідали про результати за минулий рік у частині доходів за Договором із Нацслужбою здоров’я України, про цільове фінансування із місцевих бюджетів, у т.ч . й на оплату комунпослуг та за енергоносії. Зазначалось, що діяльність закладів охорони здоров’я – бюджетних установ раніше здійснювалась відповідно до норм бюджетного законодавства. З появою комунальних некомерційних підприємств – важливим є питання формування і виконання фінансових планів на кожен наступний рік,  обґрунтування відповідності витрат до статутної діяльності тощо.

 Представляв  керівників медзакладів і був їх справжнім модератором Денис Ман, який вникав у кожну цифру, проблему, вносив пропозиції щодо їх вирішення.

Тож керівники розповідали про доходи, видатки та інвестиційну діяльність очолюваних КНП у галузі медицини. Серед них – Солотвинська обласна алергологічна лікарня (Леон Данко), Обласний заклад з надання психіатричної допомоги с. Вільшани (Володимир Тетеря),  Обласний дитячий туберкульозний санаторій «Човен» (Михайло Сможаниця), Закарпатський обласний дитячий санаторій «Малятко» (Галина Мороз), Центр спортивної медицини, санології та фізичної реабілітації (Андрій Шип), Обласний медичний клінічний шкірно-венерологічний центр (Сергій Пушкаренко), Закарпатський обласний медичний центр психічного здоров’я та медицини залежностей (Василь Кручаниця), Закарпатський обласний центр громадського здоров’я (Вікторія Білак-Лукянчук), Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка (Ростислав Лесів), Обласний госпіталь ветеранів війни (Василь Волошин), Обласний заклад з надання психіатричної допомоги м. Берегова (Тетяна Алмашій), Обласна клінічна інфекційна лікарня» Закарпатської обласної ради (Михайло Поляк), Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології (Андрій Смоланка), Закарпатський протипухлинний центр (Андрій Русин), Обласний клінічний фтизіопульмонологічний лікувально-діагностичний центр (Василь Скрип), Закарпатська обласна клінічна лікарня імені Андрія Новака (Юрій Яцина), Обласна дитяча лікарня (Роман Шніцер), Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії  (Роман Соскида), Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги (Фома Білинець).

Коли зайшлося про КНП «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги с.Вільшани» Закарпатської обласної ради, де нині перебуває 47 пацієнтів, то наголошувалось на необхідності пошуку кваліфікованих кадрів для закладу, сприяння оформлення документів, що підтверджують особи пацієнтів, напрацювання Дорожньої карти подальшої роботи  цього закладу. І зробити це необхідно до 1 квітня ц.р., щоб встигнути подати заяву контрактування з НСЗУ. Голова комісії Ольга Олексик внесла пропозицію провести виїзне засідання  і розібратись по суті на місці та допомогти закладу вийти на правильні рішення.

 Не менш жваво обговорили члени комісії і ситуацію щодо КНП «Обласний  дитячий туберкульозний санаторій «Човен».  Тут, за словами керівника цього закладу, щолітку оздоровлюється більше  однієї тисячі дітей, вдалося оптимізувати штат  наполовину, де нині задіяно 101 працівник, провести  акредитацію,  виготовити  нову ліцензію,  однак НСЗУ має зауваження до ліцензії.  Денис Миколайович цікавився, яким чином можна допомогти  цій унікальній установі краю, яку варто зберегти. Його підтримав і досвідчений фахівець Роман Шніцер, який наголосив, що свого часу  аналогічних українських дитячих  оздоровниць у Криму було 28. Їх нема, але хворих діток не поменшало.  І якщо знайти правильне рішення, то цей медзаклад може замінити послугами Кримські дитячі оздоровниці.

Вислухавши всіх уважно, очільник облради Олексій Петров вніс традиційно чітку пропозицію: для вирішення цього питання необхідно підготувати відповідний проєкт рішення облради, яким звернутися до уряду взяти в оперативне управління та підтримати державним коштом  Закарпатський «Човен».

Погодила комісія і фінансовий план та діяльність КНП «Закарпатський обласний дитячий санаторій «Малятко», який контрактуватиметься цьогоріч за двома пакетами: захворювання органів дихання у дітей та їх медична реабілітація.

Керівник КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня» окреслив фінансовий план очолюваного закладу та інформував про грантовий проєкт з будівництва баклабораторії. Також є потреба у   придбанні комп’ютерного томографа,  іншої сучасної апаратури. Потребує лікарня і ремонту.

КНП «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги м. Берегова»  подало заяву на контрактування з НСЗУ на  чотири пакети, у т.ч і з питання мобільної психіатричної допомоги. Тут реалізовуються грантові навчальні проєкти, однак лікарня потребує утеплення вікон, дверей, фасаду та завершення проєкту установки  твердопаливного котла. 

КНП «Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології»  торік законтрактував  із НСЗУ чотири пакети, цьогоріч –  сім. Нові послуги стосуються  реабілітації пацієнтів із ураженням нервової системи,  опорно-рухового апарату та  хіміотерапевтичного лікування онкологічних хвороб. У центрі виконується більше 1000 нейрохірургічних втручань на рік, більшість з них – надскладні. Багато пацієнтів приїздить лікуватися з інших областей України. Лікарня потребує, крім завершення будівництва корпусу, ще й  лінійного прискорювача, комп’ютерного  томографа та ангіографа.

Висококласних лінійних прискорювачів потребує і КНП «Закарпатський протипухлинний центр», де готові проекти на встановлення двох бункерів для проведення променевої терапії. І це питання без перебільшення – життя краян. Тим більше, що кількість пацієнтів на злоякісні новоутворення щороку зростає і заклад повинен мати такий сучасний апарат  із високою  пропускною  здатністю. Мовилось і про те, що тут давно успішно застосовують енергозберігаючі технології і навіть світильники замінені на світлодіодні.

Олексій Петров запропонував комісії разом із профільним департаментом ОДА вивчити потреби згаданих медзакладів у високоточних приладах і напрацювати чіткі рекомендації, а також виробити програмний документ, який би оптимізував ресурси та можливості з підтримки й профілактики  здоров’я і збереження життя жителів Закарпаття.

Голова комісії Ольга Олексик у ході засідання просила присутніх керівників звернути посилену увагу на готовність до подальшого функціонування медзакладів краю, які, на її переконання, є унікальними та перспективними, тож їх матеріально-технічна база, кадрове забезпечення і впровадження сучасних медичних технологій, наявність  можливостей для лікування і профілактики інвазійних захворювань тощо – є дуже  важливими.

 Погодили  депутати і тарифи на платні медичні послуги Обласного госпіталю ветеранів війни, Закарпатського обласного центру громадського здоров’я. Та уважно  вивчили  заходи щодо ефективного функціонування Обласного будинку дитини, де директором Володимир Бейреш, Закарпатської обласної станції переливання крові (в.о. директора  –  Мирослава Хрипак), а також Закарпатського обласного центру громадського здоров’я, який очолює Вікторія Білак-Лукянчук.

Пресслужба облради