Олексій Петров: Громади повинні залучати кошти у регіональний розвиток

Print Friendly, PDF & Email

19 січня, до голови обласної ради Олексія Петрова із робочим візитом завітала виконавча директорка Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин.

У зустрічі взяли участь заступник голови обласної ради Денис Ман та депутат облради, керуюча справами обласної ради, заступник голови Правління Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» Мирослава Ливч. В онлайн-режимі до розмови долучився й перший заступник голови – Андрій Шекета.

Галина Литвин насамперед подякувала Олексію Геннадійовичу за прийом. Розповіла про діяльність Асоціації, яка об’єднує самоврядні органи чотирьох карпатських областей – Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької,  що працюють задля впровадження системних змін у гірських громадах. Нині – це 50 членів громад різних рівнів: від обласних – до сільських. Позиція – наступна: членами Асоціації є активні громади, які вболівають за розвиток Карпат і готові для цього докладати максимум зусиль. Із боку Закарпатської області – 16 членів, серед них – Закарпатська облрада, окремі райради та об’єднані територіальні громади.

Зупинилася  Галина Литвин і на успішно втілених громадами карпатських ініціатив у попередніх роках та висловила сподівання щодо продовження співпраці із Закарпатською обласною радою  у рамках транскордонного співробітництва, секторальної бюджетної підтримки та місцевих ініціатив карпатських громад.

Учасники зустрічі обговорили джерела і фінансові  ресурси підтримки громад у  2021 році.

Денис Ман наголосив, що  Асоціація завдяки Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад навчає закарпатські громади готувати конкурсні заявки до участі у різноманітних внутрішніх та міжнародних програмах, зокрема, консолідує учасників об’єднання навколо вирішення спільних проблем на гірських територіях.

Мирослава Ливч  зауважила, що вже кілька років поспіль Асоціація реалізовує на території Карпатського регіону дуже важливі інвестиційні проєкти для розвитку громад, зокрема на Свалявщині.

Олексій Петров відмітив, що обласна рада разом із Агенціями регіонального розвитку запланували проведення комплексного навчання для територіальних громад, зокрема, основам проєктного менеджменту та запросив Асоціацію долучитися до організації та проведення таких навчань.

За результатами зустрічі сторони домовилися визначити пріоритетні завдання, над якими працюватиме облрада разом із Асоціацією та громадами Закарпаття.

Пресслужба облради