Олексій Петров: «Кордони — це обличчя держави. Я за те, щоб це обличчя виглядало цивілізовано…»

Print Friendly, PDF & Email

На КПП «Тиса», що на українсько-угорському кордоні, відбулася презентація проекту ,,Електронна черга перетину кордону” для вантажного транспорту від компанії GoSwift (Естонія). Пілотний проект, який реалізовуватимуть у місці проведення презентації та на КПП «Ужгород» на українсько-угорському кордоні, покликаний зменшити черги та час перетину кордону.

У Презентації проекту взяли участь голова Закарпатської облради Олексій Петров, голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков, Надзвичайний та Повноважний Посол Естонії в Україні Каймо Кууск, начальник Управління єврорегіональної співпраці Закарпатської ОДА Олександр Білак, представники Держприкордонслужби, Державної митної служби та дипломатичних установ.

Після презентації відбулося підписання Меморандуму про співпрацю з метою надання міжнародної технічної допомоги.

Відтак учасники зустрічі відвідали сервісну зону пункту пропуску та ознайомилися з її інфраструктурою. У сервісній зоні надаватиметься частина послуг електронної черги, яка коштуватиме, у середньому, 12 євро.

Згідно з проектом, електронна черга передбачає: реєстрацію користувача у черзі очікування; виклик транспортного засобу для в’їзду до МАПП у напрямку виїзд з території України; інформування користувача про зміну часу виклику для в’їзду до МАПП; забезпечення стоянки (паркування) транспортного засобу; охорону та освітлення зони очікування; доступ до мережі Інтернет (Wi-Fi); збір побутових відходів; користування туалетами та душовими приміщеннями.

За задумом авторів проекту, електронна черга дозволить користувачам за менш, ніж годину пройти оформлення і виїхати на суміжну сторону.

«Ми не збираємося з року в рік миритися з таким станом справ і просто озвучувати проблему. Тому ще у вересні минулого року зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Естонії в Україні Каймо Кууском в Ужгороді аби обговорити досвід Естонії щодо уникнення скупчень автотранспорту на кордоні через запровадження електронної черги.

Після цього 27 листопада 2020 року було підписано Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Естонської Республіки про технічне та фінансове співробітництво у втіленні у життя пілотного проєкту ,,Електронна черга перетину кордону. На підході — відповідна постанова Кабміну, яка дозволить перейти до пілотного запуску сервісу на КПП «Ужгород» та КПП «Тиса». «Електронна черга перетину кордону» дозволить вирішити ряд важливих проблем, які мають місце на прикордонних територіях. У першу чергу —

ліквідує чорний ринок продажу місць у черзі перетину кордону; усуне  вантажівки з проїжджої частини дороги перед КПП, підвищить безпеку на дорогах та зменшить кількість ДТП, покращить екологічний стан КПП та навколишніх територій і виключить передумови корупційних, кримінальних і адміністративних правопорушень. Кордони — це обличчя держави. Я за те, щоб це обличчя виглядало цивілізовано.», — прокоментував подію Олексій Петров.

Довідково

За зведеною інформацією ДПС та ДМС, наразі час простоювання у чергах на КПП «Ужгород» та КПП «Тиса» складає від 2 до 12 годин для громадян та від 2 до 14 діб – для водіїв вантажівок. Як наслідок, на КПП «Ужгород» на кордоні зі Словаччиною та на КПП «Тиса» на кордоні з Угорщиною систематично виникають черги із 70 – 160 вантажівок, а іноді із понад  500, протяжністю 8 – 10 кілометрів.

 Пресслужба Закарпатської обласної ради