Олексій Петров: «Кожен із нас своєю щоденною сумлінною працею творить незалежність України…»

Print Friendly, PDF & Email

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров, голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, представники силових структур та інших підрозділів краю поклали квіти до підніжжя Кобзаря та взяли участь в урочистій ході з прапором-велетнем.

Також до 30-ї річниці Незалежності України в Ужгороді на площі Народній біля пам’ятника Тарасу Шеченку розгорнуто 100-метровий державний прапор.

Святкова хода зі стягом символічно об’єднала обидва береги Ужа, прямуючи з площі народної до площі Богдана Хмельницького, де вчора урочисто відкрито флагшток із найвищим у Закарпатті 30-метровим прапором.  

У рамках урочистостей закарпатців вітав Академiчний камерний хор «Кантус», пройшов марш за участю силовиків військових формувань краю.

З вітальним словом до присутніх виступив і голова облради.

Сьогодні хочеться привітати всіх, хто щодня і щохвилини творить незалежність нашої держави. Адже, як наші воїни відстоюють незалежність України на Сході, так і кожен із нас, насправді, своєю сумлінною працею і в статусі держслужбовця, вчителя, лікаря, своїми спортивними досягненнями, науковими відкриттями та навіть просто вихованням своїх дітей, творить ту спільну незалежність, про яку ми сьогодні говоримо…

30 років — це ціла епоха, ціле покоління українців, які виросли у незалежній державі. Як у далекому 1991 році, так і зараз у 2021-му нам доводиться відстоювати свою незалежність. Перед Україною знову стоять нові випробування, але ми вже точно знаємо, куди рухатися. І це, безперечно, Європейський союз і НАТО. Але рухатися до європейської спільноти — не означає розчинитися у ній, а навпаки — доповнити її і підсилити своїми самобутніми традиціями, культурою та побутом.

Незважаючи на складні періоди у цьому 30-річчі, яке ми сьогодні святкуємо, Україна має і значні досягнення. Це — зокрема — оновлена армія, нова поліція, це реформи освіти і медицини у дії і, безперечно — реформа децентралізації, яка принесла більше адміністративної та фінансової незалежності усім 64 територіальним громадам Закарпаття.

Мені приємно, що наш край до 30-річниці незалежності України теж має чим пишатися. Попри непросту ситуацію у державі, ми з вами бачимо, як у рамках програми Президента «Велике будівництво», будуються нові дороги, навіть там, де їх не ремонтували з часу проголошення незалежності нашої держави.

Будуються і ремонтуються амбулаторії, школи, садочки та інші соціальні об’єкти. Ми розпочали реалізацію масштабного проекту «Мале Карпатське коло», який має додатково з’єднати нас із сусідніми областями та сусідніми країнами.

Іде робота над розбудовою нових пунктів пропуску на угорському, словацькому та румунському напрямках.

Ми з вами перезапустили роботу Міжнародного аеропорту «Ужгород», який безперебійно приймає рейс «Київ-Ужгород».

Укладено меморандум про будівництво нового великого аеропорту у Мукачеві.

На черзі — реалізація проєкту «Велика реставрація», який покликаний зберегти нашу історичну спадщину і до якого включені закарпатські архітектурні пам’ятки. І ще чимало, можливо, менш помітних, але не менш важливих справ, які нам з вами вдалося зробити до сьогоднішнього величного свята…

Це все свідчить про те, що нам до снаги змінювати нашу державу і робити її кращою, починаючи зі свого дому, своєї громади і своєї області.

Маємо зробити це для своїх нащадків і для того, аби не було соромно перед пам’яттю тих українців, які ціною життя і крові будували нашу державу.

Маємо самі творити таку Україну, якою ми її хочемо бачити.

Отож, дорогі друзі, сьогодні від себе особисто та депутатського корпусу Закарпатської обласної ради я щиро вітаю Вас зі святом!

Бажаю Вам злагоди, згуртованості, добра, порозуміння і родинного затишку!

Слава Україні!, — привітав закарпатців Олексій Петров.

Пресслужба Закарпатської обласної ради