Олексій Петров: «Ми повинні докласти максимум зусиль, щоб санаторій «Човен» став  конкурентноздатним»

Print Friendly, PDF & Email

У вівторок, 13 липня, голова Закарпатської облради Олексій Петров та керуюча справами облради Мирослава Ливч із робочим візитом відвідали КНП «Обласний дитячий туберкульозний санаторій «Човен» Закарпатської обласної ради, який розташований у селі Березники Хустського району.

Мета візиту – обговорити стратегію подальшого розвитку закладу та питання облаштування на його базі соляної кімнати для лікування та профілактики легеневих захворювань маленьких пацієнтів. Проєкт закладу  «Соляне лікування – користь без ліків» став одним із 20 переможців  конкурсу ініціатив карпатських громад-2021, який проводить Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна». Тож, очільник облради привітав директора закладу Михайла Сможаницю із такою подією та вручив йому відповідний сертифікат.

Однак наразі ситуація із функціонуванням санаторію неприйнятна.

Попри красу довколишніх природних пейзажів, кришталево чисте повітря та неймовірний мікроклімат, який створений зеленими насадженнями, санаторій у цьому році не прийняв жодної дитини. Чудові літні дні проходять без діток, пустують просторі кімнати та ігрові майданчики, негайного ремонту потребує відкритий басейн… Причина – відсутність фінансування. Санаторій не зміг виконати умови для того, щоб укласти із НСЗУ договір на пакети послуг,  які можуть надаватися за Програмою медичних гарантій (зокрема, реабілітація опорно-рухової системи і невропатологія). За словами директора, важко знайти, зокрема, фахівців-реабілітологів, які на постійній основі готові працювати у закладі.

Посадовці оглянули приміщення санаторію, його територію та обговорили робочі питання із приватним підприємцем, який спеціалізується  на облаштуванні соляних кімнат.

 Олексій Петров зазначив, що  такий стан справ є неприпустимий, коли унікальний заклад не надає необхідні послуги маленьким пацієнтам. Тож спільно обговорили алгоритм дій, який насамперед полягає у створенні фінансових планів щодо подальшого функціонування санаторію: найперше – кошторис із покращення матеріально-технічної бази. Очільник облради наголосив, що найближчим часом – до чергової  сесії облради,  повинні бути підготовлені документи-розрахунки із відновлення роботи спортзалу, відкритого басейну, дитячого майданчику тощо.

«Ми повинні вибудувати спільну стратегію належного функціонування закладу, вишукати шляхи його фінансування та зробити усе можливе, щоб «Човен» став конкурентноздатним».

За результатами відвідин О. Петров запропонував звернутися до НСЗУ з тим, щоб розглянули можливість диференціювати умови контрактування для закладів, які знаходяться у гірській місцевості та дав відповідні доручення.

Довідково:

До 2019 року санаторій був одним із потужних  лікувально-профілактичних та навчально-виховним закладом охорони здоров’я, на базі якого проводилося протитуберкульозне лікування та профілактика туберкульозу дітей від 2 до 15 років. Заклад фінансувався за медичною субвенцією. Тут проведено значний обсяг робіт, спрямованих на покращення умов для організації дозвілля, відпочинку та навчально-виховного процесу. Санаторій займає площу понад 19 гектарів, тут  функціонують лікувальні кабінети: фізіотерапевтичний, лікувальної фізкультури, маніпуляційний, клініко-діагностична лабораторія, стоматологічний кабінет. Комфортабельні корпуси, зони відпочинку та спортивні майданчики. Заклад розрахований на 210 ліжок. Улітку працював як літній оздоровчий табір.

Територія має цікаву історичну сторінку. У 18 столітті ця територія належала баронессі Сахер – доньці родини фон Шенберг (військового полковника Австо-Угорської королівської гвардії). Збереглася й історична пам’ятка – могила Емми Луїзи фон Шенберг.

Пресслужба облради