20 вересня 2021

Олексій Петров: «Мистецтво і культура споконвіку допомагають зміцнювати співпрацю між дружніми сусідніми народами…»

Понеділок, 6 вересня 2021, 11:26

У неділю, 5 вересня, в Ужгороді, у рамках програми Закарпатського культурного каравану відбулася урочиста передача реконструйованої сцени та оновленого світло-звукотехнічного обладнання облмуздрамтеатру.

На модернізованій сцені гості та шанувальники народної культури мали можливість побачити музично-танцювальну антологію «Кличе мене дух Закарпаття – По обидва боки гір» у виконанні Угорського Народного Ансамблю. Під час вистави було презентовано доробки фольклористики тисячолітньої давності, традиційну культуру народів та етносів, які проживають у Східних Карпатах та в передгір’ї Закарпаття.

Привітати театралів та поціновувачів високого мистецтва із такою гарною подією завітали: голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров і заступник Прем’єр-міністра та парламентський стратегічний Державний секретар Офісу Прем’єр-міністра п. Д-р Орбан Балаж.

Звертаючись до присутніх Олексій Петров зазначив, що такі масштабні роботи у театрі не проводилися понад три десятки років, а поворотне коло сцени не працювало 20 років. Завдяки асигнуванням, у рамках співпраці з угорськими партнерами у розмірі майже 450 тисяч євро, ця сцена запрацює по-новому.

«Як мовиться: споконвіку мистецтво і культура не знають кордонів, вони як особливі містки, які об’єднують народи, допомагають зміцнювати співпрацю між дружніми сусідніми народами. Переконаний, що саме таким майданчиком дружби між Україною і Угорщиною є сцена драмтеатру, куди матимуть змогу приїжджати не лише угорські театрали із своїми виставами, а й також з інших країн», – наголосив очільник облради.

Відтак Олексій Петров щиро подякував усім хто докладав максимум зусиль, щоб майже 20-річна мрія працівників драмтеатру здійснилася і запрацювало врізане поворотне коло сцени. «Спасибі, насамперед нашим угорським партнерам, які разом зробили усе можливе, аби сцена відповідала усім стандартам сучасності. Щиро бажаю усім, хто причетний до такої модернізації театру, міцного здоров’я, значних успіхів, а його артистам – вдячних глядачів», – підкреслив Олексій Геннадійович.

Зі свого боку п. Д-р Орбан Балаж наголосив: «Фінансуючи роботи із оновлення сцени театру, ми хотіли продемонструвати, що високо цінуємо культуру наших сусідів та докладатимемо зусилля, аби співпраця у цій сфері між нашими народами динамічно розвивалася. Вважаю, що наразі хороший період, щоб будувати мости і єднатися з країнами Центральної Європи. У Карпатському Єврорегіоні усі зацікавлені у зміцненні партнерських зв’язків.»

Після яскравої музичної вистави, відбулася робоча зустріч очільника обласної ради Олексія Петрова із парламентським стратегічним Державним секретарем Офісу Прем’єр-міністра п.Д-р Орбаном Балажем, за участі Генерального консула Угорщини у м.Ужгород Йожефа Бачкаї, на якій сторони обговорили низку питань міжнародної співпраці у галузі розбудови пунктів пропуску, гуманітарної допомоги, туризму тощо.

Голова обласної ради, під час ділових перемовин, насамперед подякував угорським партнерам за допомогу у боротьбі із пандемією коронавірусу, зокрема й в організації вакцинування краян, а також за впровадження спільних інфраструктурних проєктів тощо.

Пресслужба Закарпатської облради