27 липня 2021

Олексій Петров на міжнародному бізнес-форумі «BEREG-UGOCHA 2021» закликав інвесторів приїжджати на Закарпаття

П’ятниця, 2 липня 2021, 17:09

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров взяв участь у міжнародному бізнес-форумі «BEREG-UGOCHA 2021», що проходить з 2 по 3 липня у селі Яноші на Берегівщині.

За словами організаторів заходу, форум покликаний презентувати інвестиційну привабливість територіальних громад Берегівського району та Закарпаття в цілому і відкрити перспективи залучення грантових коштів у розвиток соціальної інфраструктури краю.

Учасники також розглядають можливість співпраці бізнесових структур щодо розвитку власної справи шляхом участі у міжнародних грантових проектах. Окремим блоком форуму проходить міжнародна дискусія щодо туристичного потенціалу Закарпаття та протипаводкових заходів на річці Тиса.

У рамках події Олексій Петров привітав іноземних колег з угорських областей Пешт, Берег-Саболч–Сатмар і румунського Сату-Маре та коротко презентував інвестиційну, туристичну і рекреаційну привабливість Закарпаття.

«Надзвичайно радий після тривалої перерви, пов’язаної з пандемією COVID-19, поновленню нашої більш тісної співпраці. Історично так склалося, що Закарпаття знаходиться в самому серці Європи, тому для нас європейський вектор зовнішньої політики держави є надзвичайно важливим.

Сьогодні ми будемо говорити про транскордонне співробітництво і про туризм. Бо Закарпаття, це, у першу чергу — про туризм. Адже Закарпаття має дуже вигідне географічне розташування і понад 70% території області займають ліси. У нас виявлено і досліджено 360 джерел і родовищ мінеральних та термальних вод, які, за хімічним складом та лікувальними властивостями, не поступаються відомим водам Кавказу, Чехії та Франції. І, звичайно, Закарпаття — це багато унікальних місць: високогірне озеро Синевир, Долина Нарцисів, чотири заповідники, географічний центр Європи, 12 замків, старовинні кузні, млини тощо.

А ще Закарпаття це — оздоровчі та гірсько-лижні комплекси та гастрономічні, військові… загалом понад 600 туристичних маршрутів. Тому наш край заслужено є одним із найпопулярніших куточків для відпочинку в Україні.

Що стосується інвестиційної привабливості, то з часу незалежності у область залучено понад 240 мільйонів доларів. Число хоч і не дуже велике, але воно свідчить про інтерес інвесторів до нашого краю. На Закарпатті працює близько 600 підприємств з іноземними інвестиціями, зокрема й такі світові бренди як «Джейбіл», «Ядзакі», «Флекс-тронікс», «Фішер» та інші.

На державному рівні ми працюємо над поверненням Закарпаттю статусу вільної економічної зони аби збільшити його інвестиційну привабливість. На обласному рівні я намагаюся бути «бізнес-омбутсменом» для іноземних інвесторів, аби реагувати на їхні проблеми і полегшувати їх діяльність. Тому прошу приїжджати й інвестувати у нашу область.

Закарпаття, крім іншого, має й великі логістичні можливості. За даними Вікіпедії, за рівнем транзитного потенціалу, перебуваючи на перетині великих міжнародних шляхів, ми отримуємо 4 з 5 максимальних балів.

Уже найближчим часом ми плануємо збудувати євроколію, яка з’єднає наш край з Будапештом та Кошице. Крім того — проектуємо новий великий міжнародний аеропорт та працюємо над розширенням потенціалу 19 міжнародних пунктів пропуску через їх реконструкцію та будівництво нових КПП…

Я бажаю всім учасникам форуму отримати відповіді на свої запитання, втілення запланованих ідей та високої результативності…», — звернувся до учасників форуму Олексій Петров.

Також у рамках бізнес-форуму «BEREG-UGOCHA 2021» було підписано Протокол намірів щодо укладання Угоди про двостороннє співробітництво між Берегівським районом та областю Пешт медьє (Угорщина).

Пресслужба Закарпатської обласної ради